Warsztaty żywieniowe w klasie I b

31 marca b. r. w klasie I b przeprowadzone zostały warsztaty żywieniowe, dotyczące zdrowego odżywiania oraz zdrowego spędzania czasu wolnego. Dzieci dowiedziały się jak poszczególne pokarmy wpływają na funkcjonowanie organizmu, czego należy unikać w pożywieniu, a czego powinno być najwięcej.

Uczniowie najpierw poznali piramidę zdrowego żywienia, a później samodzielnie wycinali obrazki z pokarmami i umieszczali na właściwych poziomach piramidy. Maluszki dowiedziały się również jaki wpływ na organizm ma regularne picie wody w odpowiednich ilościach.
Jak wynikło w trakcie spotkania klasa Ib swoją wiedzę teoretyczną stosuje w praktyce. Dzieci wspólnie z wychowawczynią p. Ireną Śniadkowską miesiąc kwiecień wybrały na czas oczyszczenia organizmu pijąc 6 szklanek wody dziennie.
Na koniec była rozmowa na temat zdrowego spędzania czasu wolnego oraz pozytywnego wpływu aktywności fizycznej na funkcjonowanie organizmu.
Na warsztatach dzieci były bardzo aktywne, chętnie włączały się do rozmowy i mądrze wypowiadały.
Z pewnością wiedza przekazana małym dzieciom zaowocuje dobrymi nawykami żywieniowymi.
Liczę, że kolejny miesiąc w klasie Ib będzie miesiącem aktywności fizycznej. Życzę wytrwałości.

Izabela Chabasińska