Krawcy słów

rzadziej od góry
(…)
Tadeusz Różewicz, ***

W naszej szkole są poeci! Ta radosna prawda wreszcie ujrzała światło dzienne! Kilkoro uczniów szkoły podstawowej (z klasy czwartej i dwóch klas piątych) odważyło się upublicznić efekty swojego „przycinania myśli”.

Niełatwa to sztuka, bowiem wymagająca sporej odwagi: pokazać innym własny sposób postrzegania świata, swoją wrażliwość na słowo. Na szczęście, w tegorocznej  (piątej) edycji Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego Strofka, organizowanego w Szkole Podstawowej nr 6, zostali oni docenieni przez niezwykle zacne jury (p. Irena Batura, p. Józefa Drozdowska i p. Erazm Stefanowski). Gabrysia Koszycka z kl. IV ei uzyskała wyróżnienie, zaś Bartkowi Kuryło z kl. V f przyznano II miejsce. Podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu młodzi poeci odczytali swoje teksty i chyba nabrali ochoty, by „przycinać” dalej!