XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Ta ziemia od innych droższa”

20 maja 2016 r. nasza szkoła gościła najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu augustowskiego, którzy wzięli udział w XVIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Ta ziemia od innych droższa”.

Tegoroczna edycja konkursu została objęta Patronatem Burmistrza Augustowa.
Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: pani Zofia Grabowska, polonistka i wielokrotna organizatorka Miejskiego Konkursu Recytatorskiego „Najdroższe Słowo - Ojczyzna”, pani Krystyna Fiodorow – bibliotekarka pracująca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Augustowie, juror zaprzyjaźniony z naszym konkursem, a także pan Paweł Kondracki, tegoroczny maturzysta, absolwent naszej szkoły, autor sztuk teatralnych wystawianych przez Teatr Res Humanae.
W konkursowych zmaganiach wzięło udział 21 uczniów. Jury pochwaliło deklamatorów za dojrzałe interpretacje świadczące o zrozumieniu tekstu i podkreśliło, że poziom konkursu był wysoki.
W kategorii szkoły podstawowe laureatami konkursu zostali:
Damian Kamiński (SP Janówka)- I miejsce
Paulina Ćwikowska (SP Janówka)- I miejsce
Patrycja Bożewicz (SP 3 Augustów)- II miejsce
Patrycja Niedźwiecka (SP 2 Augustów)- II miejsce
Marcin Kotarski (SP Jabłońskie)- III miejsce
Martyna Sturgulewska (SP 6 Augustów)- III miejsce
Dominika Fedorczyk (SP 6 Augustów) – wyróżnienie
Agnieszka Ostrokołowicz (SP Jabłońskie)- wyróżnienie
Zofia Ostrowska (SP Żarnowo)- wyróżnienie
Krzysztof Białobłocki (SSP STO Augustów) – wyróżnienie
W kategorii gimnazja laureatami konkursu zostali:
Justyna Wasilewka (Gim. 2 Augustów) – I miejsce
Gabriela Kleczkowska (Gim. 3 Augustów) – I miejsce
Julia Kopiczko (Gim. 3 Augustów) – II miejsce
Gabriela Giczewska (Gim. 3 Augustów)- III miejsce
Dimitris Voulgaris (SG STO Augustów) - wyróżnienie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Augustowa oraz Radę Rodziców przy naszej szkole.
Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują uczniom za udział w konkursie, za piękne deklamacje, które po raz kolejny dowiodły, że „ta ziemia od innych droższa”, a opiekunom za przygotowanie do konkursu, za wsparcie swoich podopiecznych oraz za ciepłe przyjęcie wszystkich konkursowych prezentacji.
Do zobaczenia za rok!

JP