Spotkanie z leśnikiem

W maju 2016 roku klasy trzecie szkoły podstawowej wzięły udział w spotkaniu z leśnikiem. Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom, że lasy stanowią skuteczną broń w walce z niekorzystnymi zmianami klimatu.

Podczas zajęć  uczniowie poznali warunki rozwoju drzew spotykanych w Puszczy Augustowskiej. Poszerzyli swą wiedzę na temat znaczenia przyrodniczego, gospodarczego i zdrowotnego drzew. Potwierdził to test napisany po zajęciach z leśnikiem. Dzieci uzupełniły również ankiety dotyczące atrakcyjniejszego zagospodarowania terenów zielonych w Augustowie. Podzieliły się też pomysłami, gdzie w naszym mieście należy założyć nowe tereny zielone.
Na zakończenie projektu, finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jedna z klas posadziła drzewka, a wszystkie dzieci otrzymały notesy i długopisy.

Barbara Folejewska