„Bezpieczne spotkanie”

27 września 2016r. odbyły się ciekawe zajęcia  o bezpieczeństwie. Miały one miejsce podczas wycieczki klasy IIIa i IIIf do Komendy Powiatowej Policji w Augustowie.

Uczniowie mieli okazję do zapoznania się z pracą policjantów. Obejrzeli wiele pomieszczeń, w których odbywa się codzienna praca pracowników służb mundurowych.

We wtorek, 4 października 2016r.  w Zespole Szkół  Samorządowych w Augustowie odbyło się kolejne spotkanie z komisarzem Pawłem Jakubiakiem rzecznikiem prasowym KPP w Augustowie.

Uczniowie klas I-III serdecznie powitali gościa brawami i króciutka częścią artystyczną. Komisarz przeprowadził pogadankę na temat „Bezpiecznej drogi do szkoły i ze szkoły”. Szczególną uwagę zwrócił na noszenie elementów odblaskowych. Omówił również bezpieczne zachowanie wobec osób nieznajomych i właściwe zachowania w domu. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Włącz ostrożność”, w którym zwrócono szczególną uwagę na bezpieczne korzystanie z urządzeń elektrycznych.

Było to owocne spotkanie, które mamy nadzieję , że wpłynie na prawidłowe zachowanie się uczniów podczas uczestniczenia w ruchu drogowym oraz właściwego zachowania się w szkole i domu.

Zofia Elżbieta Walicka, Krystyna Wierzbicka