Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

FINAŁY IGRZYSK WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

22 października 2016 r. w Augustowie – Przewięzi, odbyły się finały IGRZYSK WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO  W  SZTAFETOWYCH  BIEGACH  PRZEŁAJOWYCH. 

W finałach prawo startu miały najlepsze sztafety wyłonione w Igrzyskach Powiatowych, a następnie w czterech Półfinałach Wojewódzkich. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Augustowa Pan Wojciech Walulik oraz Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Augustowie Pan Dariusz Szkiłądź.

Naszą szkołę reprezentowały obie drużyny: dziewcząt i chłopców, które z pierwszego miejsca w Mistrzostwach Grupy Północnej awansowały do finału wojewódzkiego. Wystartowało 16 drużyn dziewcząt i 16 drużyn chłopców. Każdy zawodnik dziesięcioosobowego zespołu miał za zadanie pokonać dystans ponad 800 m. po nierównym terenie. Najtrudniejszym etapem było pokonanie trasy pod górę po grząskim i mokrym piasku. Rewelacyjnie spisali się uczniowie z naszej Szkoły Podstawowej, zajmując dwa pierwsze miejsca, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców.

Podczas zakończenia Igrzysk dokonano dekoracji medalami zawodników zwycięskich sztafet oraz wręczono puchary i dyplomy trenerom sztafet, które zajęły miejsca I-VI. Najlepszych trenerów uhonorowano koszulkami z logo „Mistrz województwa podlaskiego”. 

Skład drużyny dziewcząt: Karolina Tułazińska, Angelika Ostapowicz,  Dominika Ostapowicz, Julia Sobolewska, Ewelina Klejps, Julia Marinicz, Gaja Szlegier, Klaudia Rowińska, Julia Frąckiewicz, Julia Murawska i Ola Tober,
opiekun: Izabela Chabasińska.

Skład drużyny chłopców: Olgierd Salik, Patryk Sagun, Jakub Czajko, Dominik Stefanowski, Kacper Prostko, Jan Dobrowolski, Karol Kotarski, Bartosz Sawicki, Łukasz Solecki, Kacper Karbowski, Szymon Łukowski, Szymon Ignatowski,
opiekun: Rafał Harasim.

Oba zespoły wezmą udział w Finale Krajowym w Sztafetowych Biegach Przełajowych, z udziałem ekip zagranicznych, który odbędzie się wiosną w Łodzi.

WYNIKI   DRUŻYNOWE NAJLEPSZYCH SZTAFET: 

DZIEWCZĄT:

1. SP 3 Augustów, czas -  36;50

2. SP 11 Suwałki 37;46

3. SP Kleosin 39;41

4. SP 4 Zambrów 39;48

5. SSP Supraśl 39;58

6. SP 10 Łomża 40;18

7. SP 32 Białystok 40;23

 

CHŁOPCÓW:

1. SP 3 Augustów, czas - 35;34

2. SP 5 Białystok 35;57

3. SP 4 Zambrów 36;15

4. SP 4 Grajewo 36;32

5. SP 11 Suwałki 36;54

6. SP Wasilków 37;32

7. SP 2 Augustów 37;38

  

   
© ZSS Augustów