Lekkoatletyka dla każdego

W dniu 25 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się event lekkoatletyczny klas trzecich szkoły podstawowej. Stawiły się reprezentacje pięciu klas trzecich, 49 dziewczynek i 55 chłopców – łącznie 104 dzieci.

Na początku wolontariusz poprowadził rozgrzewkę. Po niej dzieci rywalizowały w pięciu konkurencjach: „Sztafeta dookoła sali”, w której ośmioosobowe reprezentacje klas, rozstawione na obrzeżach trasy biegu, ścigały się ze sobą. Było to dla dzieci bardzo emocjonujące, słychać było głośny doping rówieśników, oczekujących na swój start. Kolejne konkurencje, to „Płotkarski tor przeszkód” oraz „Sztafeta na siedząco”, w których ośmioosobowe drużyny (kolejne dzieci z klas), pokonywały płotki piankowe i aluminiowe, koła, szarfy i pachołki. W trzeciej i czwartej konkurencji startowali wszyscy z klas - dzieci rywalizowały indywidualnie. Wyłoniono najlepszych sprinterów i kulomiotów (rzut piłką 1 kg oburącz znad głowy) wśród klas trzecich. Najlepsi zawodnicy będą reprezentowali szkołę za tydzień na evencie międzyszkolnym.

Były to zadania znane uczniom, gdyż dzieci na co dzień mają kontakt ze sprzętem lekkoatletycznym i chętnie na nim ćwiczą. Dzieci bawiły się wyśmienicie, co widać było po ich wesołych minach i wielkiej chęci do rywalizacji. Podczas zawodów każdą drużyną opiekowali się uczniowie gimnazjum, którzy pomagali w rozegraniu konkurencji, mierzeniu czasów, liczeniu punktów. Spisali się rewelacyjnie. Wszystkie dzieci, uczestniczące w zabawach, były świetnie przygotowane przez wychowawców. W nagrodę drugoklasiści otrzymali imienne, pamiątkowe dyplomy i z radością opuściły salę gimnastyczną.

WYNIKI RYWALIZACJI:

1 miejsce – klasa III a, d, h