Szkoła Podstawowa nr 3

im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

Międzyszkolne zawody lekkoatletyczne dla klas I-III

W dniu 2 grudnia 2016 r. na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 odbyły się Międzyszkolne Lekkoatletyczne Zawody klas I-III – z programu Lekkoatletyka dla każdego!, zorganizowane przez Ośrodek Lekkiej Atletyki w Augustowie.

Uczestniczyły 30-osobowe reprezentacje augustowskich „podstawówek”. Po wspólnej rozgrzewce i przygotowaniu torów sprawnościowych i szybkościowych, uczniowie przystąpili do zawodów. Rywalizacja przebiegała w następujących konkurencjach:
1. Sztafeta płotkarska
2. Skoki dodawane
3. Rzuty rakietą w kosmos (rzut mini oszczepem piankowym)
4. Rzuty piłką lekarską – 1 kg
5. Sztafeta z mistrzem (opiekunem)
Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem pokonywały poszczególne konkurencje lekkoatletyczne, tylko w jednej konkurencji były na 2 miejscu, w pozostałych 4 zwyciężyły, co dało ostatecznie I miejsce w całych zawodach. Drużyna z naszej szkoły uzyskała łącznie 24 punkty. II miejsce zdobyli uczniowie SP nr 4 w Augustowie 19 punktów, III miejsce zajęli uczniowie SP nr 2 w Augustowie – 12 punktów, na IV miejscu uplasowali się uczniowie SP nr 6, a na piątym drużyna ze Szkoły Społecznej w Augustowie. Indywidualnie w zawodach zwyciężyli wszyscy, ponieważ Lekkoatletyka jest dla każdego! Wszystkie dzieci uczestniczące w piątkowych zawodach otrzymały medale i dyplomy z logo „Lekkoatletyka dla każdego !” Wszystkim szkołom wręczono także piękne puchary. Opiekunowie: Izabela Chabasińska i Mirosław Kuligowski serdecznie gratulują wspaniałych wyników naszym zwycięzcom, a ich wychowawcom-świetnego przygotowania sportowego.A oto skład naszego zespołu: