„Zdrowe Nietrudne” - Śniadanie

Klasa II A przystąpiła do realizacji  programu  organizowanego przez Firmę KUPIEC „Zdrowe nietrudne”. Jego celem jest przybliżenie dzieciom zasad zdrowego żywienia oraz nauka przygotowania smacznych i zdrowych potraw. 4 kwietnia podczas pierwszych zajęć z tego cyklu dzieci zapoznały się z Witaminką Celinką i Wafelkiem Stefciem. Bohaterowie programu razem z dziećmi omówiły Piramidę Zdrowego Żywienia, obejrzały filmik o witaminach A i C, ich działaniu i źródłach pochodzenia.

Po części teoretycznej nastąpiła bardzo ciekawa część praktyczna. Uczniowie mieli za zadanie wykonać potrawy śniadaniowe bogate w energię i witaminy potrzebne każdego rana.

Dzieci podzieliły się na cztery grupy. Każda miała swojego dorosłego opiekuna, który podpowiadał, wyjaśniał i nadzorował poprawność wykonania potrawy wg przepisów ułożonych przez dietetyków Firmy Kupiec. A były to „Kulki sportowca”, „Pasta z twarogu i ziołami”,  „Maca z pastą jajeczną”.

Dzieci przystąpiły do realizacji tego zadania z wielkim zapałem i przejęciem. Każda grupa chciała wykonać perfekcyjnie swoje zadania kulinarne. Podczas pracy wszyscy byli bardzo zaangażowani. Następnie nastąpiło sprzątanie, nakrycie stołów do wspólnego posiłku, wzajemny poczęstunek przygotowanymi potrawami i to co najprzyjemniejsze – DEGUSTACJA.

Potrawy zniknęły ze stołów bardzo szybko. Wszystko było dobre ale największą , pozytywną liczbę głosów zebrały „Kulki sportowca” i  „Maca z pastą jajeczną”.

Elżbieta Piekarska