Erlebnisreise mit Deutsch- Z niemieckim w drogę

Pod koniec roku szkolnego 2016/2017 nasi uczniowie z klasy Vas biorący udział w innowacji pedagogicznej Deutsch macht Spass przystąpili do projekty„Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę”. Przedsięwzięcie te realizowane jest przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictem LektorKlett. Projekt skierowany jest przede wszystkim do szkół podstawowych w ich nowym, 8-letnim, kształcie.

W ramach projektu szkoły miały możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie pt. Erlebnisreise mit Deutsch. Do wygrania był pakiet z materiałami dydaktycznymi do wykorzystania w nauce, promocji języka niemieckiego lub do przeprowadzenia niestandardowej lekcji pokazowej, np. w ramach Dni Otwartych.

6 października otrzymaliśmy wyniki konkursu, nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce, dzięki czemu wygrali oni niesamowite pomoce dla naszej szkoły do nauki języka niemieckiego. Należy wspomnieć, iż uczniowie ci uczą się języka niemieckiego od drugiej klasy szkoły podstawowej.

W naszej placówce kładziemy duży nacisk na rozwój językowy naszych wychowanków, ponieważ już od najmłodszych lat wprowadzany jest drugi język obcy (bezpłatnie). Obecnie klasa Ib jest objęta innowacją pedagogiczną „Deutsch kein Problem”. Innowacja ta została objęta honorowym patronatem Ambasadora Austrii. Nasi mali uczniowie uczą się języka niemieckiego podczas zajęć w edukacji wczesnoszkolnej, jak również uczęszczają na dwie lekcje języka niemieckiego w ciągu tygodnia. Podczas tych godzin głównym językiem komunikacji jest właśnie język niemiecki.

Urszula Kuczyńska