XII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe

Z wielką radością, dumą i satysfakcją zawiadamiamy, że Anna Gorajewska uczennica kl. III ga naszej szkoły zdobyła I miejsce w diecezjalnym etapie XII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe dla uczniów szkół gimnazjalnych.

Ta prestiżowa Olimpiada, której honorowym patronatem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, odbyła się w naszej szkole 8 marca 2018 r. Św. Maksymilian– Szaleniec Maryi i jej rycerz oraz Męczennik z Oświęcimia na stałe wszedł do naszej historii jako niezwykły człowiek, który dobrowolnie oddał swoje życie, wybierając śmierć głodową za skazanego na śmierć współwięźnia.

Do Olimpiady przystąpiło 10 uczestników, których przygotowywali uczący ich  katecheci: ks. Marcin Nowalski w naszej szkole, p. Barbara Zawadzka w Szkole Podstawowej w Białobrzegach, p. Teresa Leśniewska w Szkole Podstawowej  w Słobótce oraz p. Wojciech Wasilewski  w Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: s. Wiesława  Kuliś – przewodnicząca oraz nauczyciele – p. Renata Drążek, p. Jarosław Zyskowski i p. Anna Wnukowska,  jako jej członkowie. Po umysłowym wysiłku młodzież wraz ze swoimi opiekunami udała się na Mszę św. do Bazyliki NSJ. Po powrocie uczestnicy Olimpiady zostali poinformowani przez komisję o wynikach pisemnego testu, a Pani Dyrektor Wiesława Chrulska wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce Anna Gorajewska - 34 pkt Szkoła Podstawowa nr 3 w Augustowie,

II miejsce Monika Szymelewicz - 28 pkt Szkoła Podstawowa w Słobótce gm. Szypliszki,

III miejsce Gabriela Szymczyk - 22 pkt Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania :

1.      Weronika Dziądziak Szkoła Podstawowa nr 3 w Augustowie ,

2.      Gabriela Jakuć Szkoła Podstawowa nr 3 w Augustowie,

3.      Wiktoria Umińska Szkoła Podstawowa w Słobótce,

4.      Cezary Rendros Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach,

5.      Szymon Toczydłowski Szkoła Podstawowa w Białobrzegach,

6.      Karolina Joka Szkoła Podstawowa w Białobrzegach,

7.      Urszula Żywalewska Szkoła Podstawowa w Białobrzegach.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a zwłaszcza Annie Gorajewskiej. Wyróżnionej młodzieży życzymy wytrwałości i sukcesów w kolejnych edycjach!

s. W. Kuliś
R. Drążek