Mistrzostwa grupy w czwórboju lekkoatletycznym

8 maja, w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Grupy Północnej w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych. W zawodach uczestniczyło trzynaście drużyn chłopców oraz dwanaście drużyn dziewcząt z powiatów: augustowskiego, sokólskiego i suwalskiego. Każda drużyna składała się z sześciu zawodników, a do punktacji całej drużyny liczyły się wyniki pięciu najlepszych. Każdy uczestnik miał do zaliczenia 4 konkurencje: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 m.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Ewelina Klejps, Gabriela Koszycka, Julia Murawska, Angelika Ostapowicz, Maja Piątek i Julia Simonienko oraz drużyna chłopców w składzie: Jakub Czajko, Michał Gąsiewski, Mateusz Grabowski, Dawid Grzesiukiewicz, Karol Kotarski i Paweł Kulik. Dziewczęta uzyskując wynik 1247 punktów zdobyły pierwsze miejsce, chłopcy – 1037 zajęli drugie miejsce z niewielką stratą 9 punktów do pierwszego miejsca. Najlepszymi zawodnikami naszych drużyn byli Julia Simonienko – 264 punkty – indywidualnie piąte miejsce wśród wszystkich startujących i Mateusz Grabowski – 250 punktów - – indywidualnie drugie miejsce. Najlepsze zespoły otrzymały puchary i dyplomy, a najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni medalami.  Gratulacje!

Obie drużyny znalazły się wśród najlepszych ośmiu drużyn w województwie i 19 maja będą reprezentowały naszą szkołę na Mistrzostwach Województwa w Białymstoku.

Izabela Chabasińska