Uroczyste Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego 2018/2019

19 września 2019 r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Uroczystym Podsumowaniu Współzawodnictwa Sportowego za rok szkolny 2018/2019 w Białymstoku. Nasza Szkoła Podstawa nr 3 w Augustowie otrzymała wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.

1 kat. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, czyli klasy VII i VIII– 3 miejsce (na 221 sklasyfikowanych szkół), w tym I miejsce dziewczynki i 9 chłopcy. Zdobyliśmy łącznie 716 punktów, przed nami uplasowała się szkoła z Suchowoli z 728 punktami oraz SP 32 z Białegostoku z 746,5 punktami.

2 kat. W Igrzyskach Dzieci, czyli klasy IV, V i VI–szkoła zdobyła 7 miejsce (na 83 sklasyfikowane szkoły), w tym 5 miejsce dziewczynki i 8 - chłopcy.

Puchary otrzymało 8 najwyżej sklasyfikowanych szkół oraz i 8 najlepszych w województwie zespołów dziewcząt i chłopców. Do naszej szkoły trafiło aż pięć pucharów.

Impreza odbyła się we wspaniałej scenerii, najpierw reprezentacje szkół uczestniczyły w defiladzie na czele z orkiestrą,następnie miały miejsce: przemówienia władz Szkolnego Związku Sportowego i władz województwa podlaskiego, przeczytanie roty przyrzeczenia sportowców, wciągnięcie flagi Szkolnego Związku Sportowego, a na koniec wręczenie przez Marszałka Województwa Podlaskiego, p. Artura Kosickiego pucharów przedstawicielom zwycięskich szkół.

Wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do wygranej naszej szkoły serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów. Wielkie podziękowania ślemy do całego zespołu nauczycieli wychowania fizycznego za owocną pracę na rzecz dzieci i sportu szkolnego.

Izabela Chabasińska