Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

KOCH MIR WAS! - UGOTUJ MI COŚ!

W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu Deutsch Plus nasi uczniowie z klasy III b  przystąpili do konkursu „Koch mir was!”. Zadanie polegało na przygotowaniu w zespołach wybranego przez siebie dania i opisaniu w języku niemieckim.

Podczas pracy były również robione zdjęcia, które posłużyły im w późniejszym etapie do zaprojektowania strony- książki kucharskiej. Konkurs składał się z dwóch etapów:

- przygotowanie dania,
- zaprojektowanie strony z ich niemieckimi przepisami.

Szczerze powiedziawszy, dodaliśmy tu sami trzeci etap- degustacja. Ta część była bardzo istotna i sprawiła nam ogromną radość. Das war lecker!

Oczywiście podczas kulinarnych przygotowań nie zabrakło dobrej energii i wspaniałej zabawy. Uczniowie nasi bardzo chętnie biorą udział w różnych konkursach, czy też projektach. Najważniejsze jest to, aby poprzez dobrą zabawę dzieciaczki zdobywały nowe umiejętności i wiadomości- oczywiście językowe. Przyswajanie wiedzy może być zabawne, ale również jak się przekonaliśmy SMACZNE!

Mam nadzieję, że podczas kulinarnych świątecznych zawirowań, nasi mali kucharze skorzystają ze swoich pomysłów w języku niemieckim. Jestem pewna, że nie jedna mama uraduje się i może sama zacznie stosować język niemiecki w kuchni. Pozostaje nam tylko życzyć: Guten Appetit!

Spośród ośmiu zespołów wytypowaliśmy trzy najciekawsze projekty, które postanowiliśmy nagrodzić:
I miejsce: Maja Kaczyńska, Julian Krzysztof Tomaszewski, Oliwia Miecielica
II miejsce: Aleksandra Wiśniewska, Natalia Jabłońska, Amelia Wronko
III miejsce: Aleksandra Wiśniewska, Antonina Karwowska, Aleksander Schlebusch

Nagrody ufundowała nasza kochana Rada Rodziców, Österreich Institut, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Koordynator projektu Deutsch Plus
Urszula Kuczyńska

 

   
© ZSS Augustów