Tydzień Czytania Dzieciom

Biblioteka szkolna  w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom, włączyła się w działania Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania. Od 2 do 6 czerwca trwały czytelnicze zmagania w klasach nauczania zintegrowanego. Dzieciom czytali nauczyciele, starsi koledzy i zaproszeni goście.

5 czerwca do głośnego czytania włączyła się również dyrekcja szkoły oraz zastępca Burmistrza Miasta Augustowa pani Izabela Piasecka. Przeczytali oni fragmenty pełnej niesamowitych przygód, przezabawnych historii książkę autorstwa Joanny Olech „Pompon w rodzinie Fisiów”.

W tym tygodniu czytelnia zamieniła się w scenę teatralną. Uczniowie  mieli możliwość obejrzenia przedstawień:

• „Królewna Śnieżka na opak" ” w wykonaniu uczniów z kl. IGa opiekun p. Wiesława Chrulska,
  • „Naiwna historia Kopciuszka" w wykonaniu uczniów z kl. IVbi opiekun p. Dorota Zawadzka,
  • „Kabaret Horrorek z bajkami” w wykonaniu uczniów z kl. IIIA opiekun p. Dorota Zawadzka.

Takie spotkania z żywym słowem bardzo podobały się naszym widzom. Zagwarantowało to pierwszorzędną zabawę. Uśmiechnięte buzie dzieci były tego najlepszym dowodem. Gromkie brawa długo nie pozwoliły zaskoczonym i zadowolonym aktorom zejść ze sceny. Wielkie podziękowania należą się młodym aktorom oraz opiekunom grup za udział i zaangażowanie w podjętych przedsięwzięciach.

Zachęcam do uczestnictwa w głośnym czytaniu w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom w przyszłym roku szkolnym. Tegorocznym gościom czytającym oraz wszystkim, którzy pomogli przy organizacji Tygodnia Czytania Dzieciom składam serdeczne podziękowania – Dorota Zawadzka.