TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

W dniach 8.06 -12.06.2015 r. w naszej szkole odbył się TYDZIEŃ CZYTANIA  DZIECIOM.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w różnych formach upowszechniania czytelnictwa:

• Przez cały tydzień trwania akcji na każdej pierwszej lekcji, niezależnie od nauczanego przedmiotu, rozpoczynano  ją 10- minutowym czytaniem wybranej książki.
  • 2.06.2015 -  udział kl. III E w spotkaniu autorskim z Joanną Olech.
  • „Wkręcanie w czytanie” - głośno czytali najmłodszym  klasom  uczniowie z Gimnazjum nr 2 oraz  gimnazjaliści  z  kl. IIGa.
  • Przedstawienia:
       - „Love story” w wykonaniu kl. IIIEi dla uczniów kl. „O” i kl. I ze Szkoły Podstawowej nr 2 i  nr 4

dla kl. O –III naszej szkoły:
       - Czerwony Kapturek – nowa historia,
       - Bajka o rybaku i rybce wg A. Puszkina,
       - Święto bajek – zagadki i quizy.

• Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych dla kl. IV-VI
  • Zajęcia czytelnicze do książek M. Strzałkowskiej, tworzenie kolaży do wierszy autorki oraz wystawa prac uczniów w czytelni (kl. II).

Dziękuję za wielkie zaangażowanie wszystkim uczestniczącym w tym wydarzeniu uczniom, nauczycielom, gościom. Uśmiech i radość dzieci, a także słowa pochwały i uznania od gości, nauczycieli dają wiele satysfakcji.

Koordynator akcji: D. Zawadzka