Program „Książki naszych marzeń"

Wreszcie nadszedł długo oczekiwany dzień w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie. 25.11.2015r. zakupiliśmy książki w ramach realizacji ministerialnego projektu skierowanego do szkół podstawowych „Książki naszych marzeń".

Dzięki dotacji finansowej z MEN przy 20% wsparciu organu prowadzącego naszą placówkę (za co bardzo dziękujemy) możliwe było zakupienie 160 egzemplarzy książek do biblioteki szkolnej w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.
Niedługo książki opracujemy formalnie i już z początkiem 2016 roku będzie można je wypożyczać.
Program „Książki naszych marzeń” poprzedził Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Biblioteki szkolne zostaną do niego włączone i w latach 2016-2020 program będą wspólnie realizować 2 ministerstwa: Edukacji Narodowej oraz Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nasza szkoła złożyła wniosek o przystąpieniu do tego programu  i spróbujemy pozyskać fundusze na zakup kolejnych książek do szkolnej biblioteki.