NESTLE CUP 2016

15 maja 2016 r. 14 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Eliminacjach Regionalnych NESTLE CUP 2016 w Trójboju Lekkoatletycznym dla szkół podstawowych w Olecku.

Każdy zawodnik musiał wystartować w dwóch konkurencjach obowiązkowych: biegu na 60 m i rzucie piłeczką palantową oraz w jednej konkurencji do wyboru z: 300 m, 600 m, skoku w dal, wzwyż, pchnięciu kulą. Trzy wyniki były przeliczane na podstawie tabel ligi młodzików na punkty i sumowane. Dzieci startowały w oddzielnych kategoriach wiekowych: 2003, 2004, 2005, oddzielnie chłopcy i dziewczynki. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I – III otrzymali medale, pozostali uczestnicy dyplomy za udział. Z naszego zespołu wszyscy spisali się rewelacyjnie, poprawiając swoje rekordy życiowe. 3 osoby stanęły na podium: Kacper Karbowski r. 2004- I m (bezpośredni awans do finału krajowego we wrześniu w Toruniu), Karolina Tułazińska r. 2004 – III m i Angelika Ostapowicz r. 2005 – III m. Dla większości dzieci z zespołu był to pierwszy start na stadionie lekkoatletycznym.
Z pewnością to doświadczenie zaowocuje zamiłowaniem do tej pięknej dyscypliny sportu.