TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

Już po raz kolejny biblioteka szkolna włączyła się w obchody Ogólnopolskiej kampanii czytania Cała Polska Czyta Dzieciom.

W dniach 30 maja – 3 czerwca w naszej szkole trwał  TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w różnych formach upowszechniania czytelnictwa proponowanych przez bibliotekarzy szkolnych.

Tegoroczny program:

1. Codziennie każda pierwsza lekcja w danej klasie rozpoczynała się 10 minutami czytania przez nauczycieli lub dobrze czytających  uczniów książek wybranych przez bibliotekarzy.
  2. Konkurs „Poszukiwacze zaginionych tytułów”.
  3. Warsztaty „Zabawa w maga” dla klas młodszych na podstawie książki Wojciecha Widłaka „Syrop maga Abrakadabry”.
  4. Czytanie na bajkowym dywanie – głośnie czytanie dzieciom w bibliotece.
  5. Przedstawienie ph.„Zamieszanie w krainie bajek” dla klas 0-3.
  6. Quiz czytelniczy ph.  „Zgadnij z jakiej jestem bajki?”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, uczniom  i nauczycielom, którzy wzięli  udział w tym wydarzeniu szkolnym.

Bibliotekarze