Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

MISTRZOSTWA GRUPY PÓŁNOCNEJ W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

01 kwietnia 2017 r. na trasach leśnych w Augustowie odbyły się Mistrzostwa Grupy Północnej w drużynowych biegach przełajowych szkół podstawowych. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Augustowie. W zawodach uczestniczyło 120 zawodniczek oraz 126 zawodników z 27 szkół z powiatów: augustowskiego, sejneńskiego, sokólskiego i suwalskiego.

 Naszą szkołę reprezentowały dwie dwunastoosobowe drużyny dziewcząt i chłopców - po czterech uczniów z roczników 2006, 2005 i 2004. Trzy najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców oraz po sześciu najlepszych z każdego biegu uzyskało awans do Finałów Wojewódzkich. W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły drugie miejsce, zaś chłopcy pierwsze. Sześciu najlepszych zawodników w startach indywidualnych zostało nagrodzonych dyplomami Szkolnego Związku Sportowego.

Reprezentacja dziewcząt:  r. 2006: Julia Murawska (7 miejsce indywidualnie), Ola Żekało (27 miejsce), Klaudia Szczykowska (29 miejsce), Ola Kuczwalska, (30 miejsce) r. 2005: Ewelina Klejps (2 miejsce), Julia Frąckiewicz (6 miejsce), Dominika Wróblewska (20 miejsce) i Maja Wasilewska(22 miejsce), r. 2004: Karolina Tułazińska (1 miejsce), Julia Sobolewska (2 miejsce), Gaja Szlegier ( 9 miejsce) i Klaudia Rowińska (17 miejsce). Opiekun – Izabela Chabasińska. Niestety, zabrakło dwóch czołowych zawodniczek ze szkoły: Angeliki Ostapowicz i Dominiki Ostapowicz, ale mamy nadzieję, że wystartują w najbliższą sobotę w finałach wojewódzkich.

Reprezentacja chłopców: r. 2006: Michał Gąsiewski (7 miejsce), Filip Kułak (9 miejsce), Kacper Siemienowicz (28 miejsce), Dawid Koniecko (30 miejsce), r. 2005: Patryk Czupryński (4 miejsce), Karol Kotarski (5 miejsce), Adrian Pretko (13 miejsce), Jakub Czajko (25 miejsce) , r. 2004: Kacprer Karbowski (1 miejsce), Łukasz Solecki (11 miejsce), Bartosz Sawicki (13 miejsce), Patryk Sagun (19 miejsce). Opiekunowie drużyny chłopców – Rafał Harasim, Jarosław Radzio.

Wszystkim zawodnikom składamy GRATULACJE, powodzenia w kolejnych startach!

   
© ZSS Augustów