Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Warsztaty z kodowania z wykorzystaniem robotów Finch

Dnia 6.04.2017 odbyły się w naszej szkole warsztaty z kodowania. Wzięły w nich udział drużyny z III i IV klas. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli bibliotekarzy w  projekt "Link do przyszłości" do biblioteki szkolnej przyjechały roboty Finch.

Od ubiegłego roku uczniowie klas II i III  brali też udział w programie „Mistrzowie Kodowania”. Dzięki czemu poznali język programowania Scratch,  który był potrzebny do programowania robotów. Wcześniej uczniowie z klas gimnazjalnych na zajęciach z robotyki przetestowali Finche i teraz wystąpili w roli asystentów.

Finche to dość niepozornie stworzenia, które potrafią znacznie więcej, niż na pierwszy rzut oka może się wydawać.  Każdy robot wyczuwa swoje położenie, temperaturę otoczenia, światło, omija przeszkody, gra na różnych częstotliwościach dźwięków. Zakodowane roboty potrafiły poruszać się, omijać przeszkody, świecić kolorami, podążać za światłem latarki. Uczniowie z klas IV nauczyli robota Finch kontrolować ruchy paletki do finch ponga. Warsztaty zostały przeprowadzone przez pan Janusza Cichora i panią Małgorzatę Sawicką. Miały one na celu zachęcenie do nauki programowania. Cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów.

   
© ZSS Augustów