Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Udział w Biegu Dzieci przy Orlen Warsaw Marathon - Narodowym Święcie Sportu

22 kwietnia na Agrykoli w Warszawie uczniowie z naszej szkoły należący do Ośrodka Lekkiej Atletyki w Augustowie uczestniczyli w Biegu Dzieci przy Orlen Warsaw Marathon - Narodowym Święcie Sportu. Rywalizowali oni z 1500 najlepszymi zawodnikami ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla każdego!

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Karolina Tułazińska, Julia Sobolewska, Dominika Ostapowicz, Klaudia Rowińska, Julia Frąckiewicz, Maja Wasilewska i Ola Tober wystartowała znakomicie i uplasowała się na wysokich miejscach. W każdym roczniku było od 2 do 5 biegów. W swoim biegu Karolina Tułazińska była pierwsza, Julia Frąckiewicz – trzecia. Na oficjalne wyniki wszystkich zawodników musimy jeszcze poczekać, ale nasze dzieci z „Trójki” zawsze przybiegały w czołówkach, brawo!

W czasie Narodowego Święta Sportu zawodnicy OLA Augustów spotkali się z najlepszymi zawodnikami reprezentującymi Polskę w lekkiej atletyce na arenach światowych, m. in.: z Sebastianem Chmatą, Tomaszem Majewskim, Piotrem Małachowskim, Arturem Partyką. Uczniowie naszej reprezentacji uczestniczyli również w licznych konkursach i zabawach promujących zdrowy i sportowy tryb życia.

Izabela Chabasinska


   
© ZSS Augustów