Wiosenne zmagania wokalne – Superstar 2017

Wiosną każdego roku w naszej szkole odbywa się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.  W ten sposób promujemy talenty i popularyzujemy naukę języków obcych. Za każdym razem uczniowie zaskakują nas coraz lepszymi wystąpieniami. W tegorocznych zmaganiach wokalnych wzięło udział 18 uczniów, którzy zaprezentowali piosenki w języku angielskim i niemieckim.

Na początku zaprezentował się  zespół taneczny „Iskrzące Kociaki” z klasy III h, który swoim występem pragnął wesprzeć naszych uczestników ,jak też przywołać tegoroczną wiosnę, która, niestety, obecnie nas nie rozpieszcza. Podczas burzliwych obrad jury swój debiut taneczny miały również uczennice z klasy IIb należące do zespołu tanecznego „Iskrzące Kocięta”. Dzięki nim nasza publiczność jak też i uczestnicy konkursu nie mogli narzekać na brak wrażeń.

Komisja konkursowa w składzie: D. Sikorski, U. Kuczyńska i A. Nikiforow wyłoniła następujących zwycięzców:

W kategorii uczniów szkoły podstawowej- język angielski:

1 miejsce: Kinga Wachowiak, Julia Rozmysłowicz i Justyna Wnukowska z kl. IV as za piosenkę „My way”.

2 miejsce: Joanna Nikiforow, Amelia Michalak i Aleksandra Paul z kl. II g za utwór „I feel ill”.

3 miejsce: Aleksandra Truszyńska i Oliwia Woronko z kl. III h za piosenkę „ Ain’t nobody”.

W kategorii uczniów szkoły podstawowej- język niemiecki:

1 miejsce: Julia Wawiórko, Magdalena Skupska, Aleksandra Dobrzyniewicz, Gabriela Maliszewska z klasy IV as za piosenkę Christiny Stürmer – „Engel fliegen einsam”

2 miejsce: Aleksandra Truszyńska, Julia Chalecka, Julia Hejko z klasy III h za piosenkę „Eins, zwei….”

W kategorii uczniów gimnazjum I miejsce otrzymała Julia Kopiczko.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Tegoroczne nagrody ufundowali:

- Wydawnictwo Oxford

- Rada Rodziców

- Ambasada Niemiec i Austrii.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów w występach scenicznych!

Urszula Kuczyńska, Alina Nikiforow