Konkurs „ Ich liebe Deutsch”

22 maja odbył się konkurs wiedzy z języka niemieckiego „Ich liebe Deutsch”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy III h i IV as. Konkurs trwał 2 godziny. W tym czasie uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę z zakresu gramatyki, słownictwa i kulturoznawstwa państw niemieckojęzycznych. Test sprawdzał podstawową wiedzę gramatyczną.

Tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym, uczniowie szybko poradzili sobie z zadaniami, ponieważ byli dobrze przygotowani. Cieszymy się, że rozwijają swoje zainteresowania i są chętni do nauki drugiego języka obcego, co w dzisiejszych czasach jest cenną umiejętnością.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Kinga Wachowiak (IV as), Julia Wawiórko (IV as), Bartosz Giedrojć (III h), Julia Chalecka (III h)

II miejsce: Kacper Siemienowicz (IVas), Julia Rozmysłowicz (IVas), Tomasz Gorajewski (III h), Julia Imszennik (III h)

III miejsce: Łukasz Seweryn Harasim (IV as), Aleksandra Truszyńska (III h), Tomasz Dadura (III h)

Nagrody ufundowało: Kino „Iskra”, Ambasada Niemiec, Ambasada Austrii, Ambasada Szwajcarii.

Zwycięzcom gratulujemy i jesteśmy BARDZO dumni z ich postępów!

Urszula Kuczyńska