Gość w dom, Bóg w dom…

Gdy w nasze progi przychodzi gość wówczas w sercach gości radość. Nasza Wspólnota szkolna miała zaszczyt pojąć  szczególnego Gościa, który przyniósł nam Boże błogosławieństwo i pasterskie słowo.

Dnia 5 marca 2018 r. J. E. Ks. Biskup Jerzy Mazur rozpoczął wizytację kanoniczną w szkołach znajdujących się na terenie parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Jest to wydarzenie, które według przepisów prawa kanonicznego, odbywa się w każdej parafii co pięć lat. W tym roku tę radość mogliśmy wspólnie przeżywać w naszej szkole. Ks. Biskup wyraził wielkie pragnienie spotkania się z naszą rodziną szkolną. Przyszedł do nas jak prawdziwie kochający Pasterz.

Wizyta rozpoczęła się o godzinie 10:30. Delegacja, na czele z Panią Dyrektor, przywitała Ks. Biskupa u drzwi naszej szkoły. Następnie na hali sportowej odbyły się występy artystyczne. Szczególnym akcentem została podkreślona nasza historia szkoły i tradycje, które kultywujemy do dziś. Z radością i dumą młodzież ukazała wszystko, czym szkoła żyje na co dzień. To wszystko zostało okraszone pięknym tańcem, śpiewem i grą na dzwoneczkach. Jednym słowem – UCZTA.

Po powitaniu przez Panią Dyrektor i kilku słowach Ks. Proboszcza Wojciecha Jabłońskiego, ze swym słowem przyszedł nasz szanowny Gość. Był to żywy dialog z młodzieżą i dziećmi. Ukazał postać św. Stanisława Kostki –patrona dzieci i młodzieży oraz ojca Mariana Żelazka – werbisty już nieżyjącego, który za życia pracował na misjach z biednymi i chorymi.  Na koniec poprowadził modlitwę różańcową w naszej intencji i udzielił Bożego błogosławieństwa.

Nie mogło zabraknąć spotkania z tymi, którzy na co dzień wkładają wiele miłości, serca i swoich zdolności w proces kształcenia dzieci i młodzieży – z radą pedagogiczną. Spotkanie odbyło się w naszej bibliotece szkolnej w życzliwej i ciepłej atmosferze.

Serdeczne wyrazy wdzięczności i uznania dla całej Rady Pedagogicznej, na czele z Panią Dyrektor, pracownikom szkoły, drogim dzieciom i młodzieży za wielkie serca, życzliwość i wysiłki, jakie zostały włożone w przygotowanie tego spotkania. Liczymy na wielkie owoce duchowe tego spotkania.

ks. Marcin Nowalski