Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Dnia 29.03.2018r. udaliśmy się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie  uczestniczyliśmy w zajęciach laboratoryjnych z robotyki, biologii i chemii. Wyjazd był zorganizowany dla uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum w ramach projektu „Edukompetentni”. 

Tego dnia musieliśmy wcześnie wstać, żeby o godzinie 3:50 stawić się na zbiórkę pod szkołą. W autobusie dostaliśmy śniadanie i ruszyliśmy w drogę do stolicy. Około 9 rano byliśmy już na miejscu, pogoda na początku nam nie dopisała, gdyż padał deszcz ze śniegiem, ale po paru godzinach przestał. Jeszcze w autokarze zostaliśmy przydzieleni do poszczególnych grup tematycznych. Dotarliśmy do Centrum Nauki Kopernik około godziny 9:15, tam dostaliśmy bilety i udaliśmy się na zajęcia. Wybrałem zajęcia z robotyki. Tematem tych zajęć było ciśnienie i to, jak jest ono wykorzystywane w życiu codziennym. Mieliśmy okazję wykonać kilka doświadczeń z podciśnieniem oraz budować układy pneumatyczne, które na przykład mogły być mechanizmem otwierania i zamykania drzwi w autobusie lub zgniatarką puszek. Na początku układaliśmy je na specjalnych stanowiskach projektowych, potem mogliśmy również zasymulować ich działanie w komputerze. Na końcu zajęć tworzyliśmy układy według naszych własnych pomysłów, ale nie wszyscy je skończyli, bo czas naszej wizyty się kończył. Z opowieści kolegów i koleżanek wiem, że zabawy w laboratoriach chemicznym i biologicznym były równie pasjonujące. Później dostaliśmy karty, które umożliwiały zwiedzanie całego centrum. Po kilku godzinach udaliśmy się na obiad i około godziny 16:00 wyjechaliśmy z Warszawy. Do Augustowa wróciliśmy o godzinie 21:00.

Uważam, że wyjazd był bardzo udany. Świetnie się bawiliśmy, ucząc się jednocześnie.

Mateusz Perzanowski
uczeń klasy IIIGci

   
© ZSS Augustów