Medale na lekkoatletycznych mistrzostwach województwa

19 maja w Białymstoku odbył się finał wojewódzki w czwórboju lekkoatletycznym. Rewelacyjnie spisali się uczniowie naszej podstawówki. Chłopcy w składzie: Jakub Czajko, Michał Gąsiewski, Mateusz Grabowski, Piotr Zaniewski, Karol Kotarski i Paweł Kulik zajęli trzecie miejsce, opiekunem drużyny był pan Jarosław Radzio. Dziewczynki wypadły również bardzo dobrze zdobywając czwarte miejsce, mimo, że połowa z nich startowała po rannym powrocie z wycieczki. Skład teamu dziewcząt: Ewelina Klejps, Gabriela Koszycka, Julia Murawska, Angelika Ostapowicz, Maja Piątek i Julia Simonienko, opiekun – Izabela Chabasińska.

Trzy dni później nasi lekkoatleci pojechali do Olecka na indywidualne mistrzostwa grupy północnej. Suwalski stadion był wyjątkowo nieczynny z powodu przygotowywania obiektu do mistrzostw Polski. Startowało ponad 200 zawodników ze wszystkich powiatów grupy północnej. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: 60 m, 80 płotki, 200 płotki, 200 m, 600 m, 1000 m chłopcy, skok w dal, pchnięcie kulą, chód 3 km i sztafeta 4 x 60 m. Awans do mistrzostw województwa w Białymstoku uzyskiwało 3 najlepszych zawodników w każdej konkurencji oraz 4 zawodników z kolejnymi czasami z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowało 18 uczniów, którzy 6 razy stawali na podium. Awans uzyskało 9 uczniów: 5 dziewczynek i 4 chłopców (niektórzy w dwóch konkurencjach). Wyniki przedstawiały się następująco:

Dziewczeta:

M. Piątek, J. Simonienko, A. Ostapowicz, E. Klejps – sztefeta 4 x 60 m. 2 m - awans

Julia Simonienko – 600 m. 3 miejsce - awans

Angelika Ostapowicz – 80 płotki m. 3 miejsce - awans

Maja Piątek – skok w dal 3 miejsce - awans

Maja Piątek – 60 m 4 miejsce

Angelika Ostapowicz – 200 m. 4 miejsce

Julia Murawska – 600 m. 5 miejsce - awans

Wiktoria Paszko – chód 3 km 5 miejsce

Amelia Iwanow – kula 6 miejsce

Weronika Sobolewska – 200 płotki 6 miejsce

Opiekun – Izabela Chabasińska

Chłopcy:

J. Czajko, M. Grabowski, K. Kotarski, D. Grzesiukiewicz– sztefeta 4 x 60 m 1 m - awans

Mateusz Grabowski – 1000 m. 1 miejsce - awans

Karol Kotarski – 200 m. 2 miejsce - awans

Karol Kotarski – 60 m. 5 miejsce – awans

Opiekun – Jarosław Radzio

30 maja w Białymstoku odbył się trzeci, już końcowy szczebel lekkoatletycznych zmagań. Na zawody przyjechało 55 reprezentacji szkół dziewcząt i 64 reprezentacje chłopców. W każdej konkurencji wystartowało 16 zawodników awansujących z czterech grup. Bardzo dobrze spisała się dziewiątka uczniów z naszej szkoły, którzy pięć razy stawali na podium. Przedstawiamy najlepsze wyniki:

Angelika Ostapowicz – 80 płotki m. 2 miejsce

Maja Piątek – skok w dal 2 miejsce

Julia Simonienko – 600 m. 6 miejsce

M. Piątek, J. Simonienko, A. Ostapowicz, E. Klejps – sztefeta 4 x 60 m. 6 miejsce

Mateusz Grabowski – 1000 m 1 miejsce

Karol Kotarski – 200 m. 3 miejsce

Karol Kotarski - 60 m 6 miejsce

J. Czajko, M. Grabowski, K. Kotarski, P. Kulik – sztefeta 4 x 60 m. 1 miejsce

Wszystkim startującym lekkoatletom gratulujemy wspaniałych wyników i oczywiście pracowitości w przygotowywaniu się do zawodów!

Izabela Chabasińska