Posprzątaliśmy świat

18 września to szczególny dzień w ekologicznym kalendarzu. Cała Polska wraz z fundacją Nasza Ziemia włącza się w akcję sprzątania. W tegorocznym wydarzeniu oczyszczania miasta Augustowa wzięła udział również  nasza szkoła. Reprezentowały nas klasy: 8di, 7ei oraz 7h.

Uzbrojeni w kolorowe worki do segregacji oraz gumowe jednorazowe rękawiczki wyruszyli w teren. Aż trudno uwierzyć, ile śmieci zostawiają ludzie w lesie, w okolicach zbiorników wodnych i innych terenach rekreacyjnych. Wszystkie zabrane przez uczniów worki zostały zapełnione w dość krótkim czasie.

Akcja sprzątania przebiegała pod hasłem ,,Plastik? Rezygnuję, Redukuję, Segreguję”. Te hasła są nam bardzo bliskie, gdyż od wielu lat w naszej szkole segregujemy, zbieramy nakrętki plastikowe, baterie i elektrośmieci. Jest to nasz całoroczny wkład w ,,sprzątanie świata”.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w te zbiórki i w promocję naszego szkolnego hasła ,,Recykling zmienia świat”.

Aby zwiększyć świadomość ekologiczną, co miesiąc  będziemy przedstawiać ekologiczną kartkę z kalendarza. Wrześniowa dotyczyła Światowego Dnia Sprzątania Świata.

O czym będzie kolejna październikowa kartka dowiecie się niebawem.