Wizyta duszpasterska w naszej szkole

9 lutego 2023 r. w naszej szkole odbyła się kolęda. Uroczystość zaszczycił ksiądz Wojciech Jabłoński - proboszcz Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego.
         Po przywitaniu dostojnego gościa przez dyrektora szkoły– Andrzeja Kaszkiela, konferansjerzy – Michał Gorajewski z  kl. 8ei Hanna Stankiewicz z kl. 8e przybliżyli zebranym cel  tej wizyty. Następnie ksiądz proboszcz podzielił się refleksjami na temat bieżących wydarzeń i udzielił zebranym cennych wskazówek na przyszłość. Potem zapoznał z  fragm. Ewangelii, po tym nastąpiła krótka modlitwa. Następnie Weronika Wojciechowska z kl. 8 e,  Julian Łapiński z kl. 5d i Weronika Murawska z kl. 5 d przeczytali modlitwę wiernych. Na koniec duchowny pokropił zebranych wodą święconą i udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Niecodzienną uroczystość uatrakcyjniły występy. ,,Taniec Aniołów” przygotowały uczennice z kl. II c pod kierunkiem pani Anety Karpińskiej oraz uczennice  z kl. III c pod opieką pani Iwony Czaja. Pięknie również zaprezentowała się Gabrysia Szczecina z kl. III c, wykonując na skrzypcach utwór pt. ,,Barka”, ulubioną pieśń świętego Jana Pawła II.
        Wizyta duszpasterska zakończyła  się  rozdaniem nagród i wyróżnień uczniom, którzy brali udział w XXIII Miejskim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
         Do XXIII Miejskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych wpłynęło 55 prac. Komisja konkursowa, przyznając 31 nagród i 24 wyróżnień, brała pod uwagę pomysłowość, formę i estetykę wykonania szopek. Nagrody laureatom konkursu ufundowali: Urząd Miasta Augustowa, ks. Proboszcz Wojciech Jabłoński, Rada Rodziców przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 2 w Augustowie.

Anna Wnukowska