Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Wycieczka klasy I B

  23 listopada 2022 roku uczniowie klasy I B wyruszyli na swoją pierwszą wycieczkę. Po bezpiecznym przejeździe do Białegostoku zawitali do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego, w którym pod okiem sympatycznego przewodnika poznali wystawy prezentujące środowisko przyrodnicze północno-wschodniej Polski, przyrodę rejonów polarnych, minerały i skały oraz hodowle terraryjne (węże, legwany). Ciekawostką wystawy rejonów polarnych jest unikatowa kolekcja kości pingwinów z Wyspy Seymour (Antarktyda). Zachwyt wzbudziły znane ssaki, ptaki i inne zwierzęta zamieszkujące m.in. nasze lasy – żubr, niedźwiedź, dostojny łoś, jeleń, sarna, bielik, dudek, bataliony i wiele innych.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy I B

Pamiętamy o naszych braciach mniejszych

  Już po raz kolejny od 20 do 27 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt. Społeczność szkolna z wielkim zapałem i jeszcze większym sercem zaangażowała się w akcję zorganizowaną przez wolontariuszy Szkolnego Ruchu Czystych Serc.

Czytaj więcej: Pamiętamy o naszych braciach mniejszych

„Zaczarowany świat Marii Konopnickiej”

Na początku listopada rozstrzygnięto miejski konkurs plastyczny „Zaczarowany świat Marii Konopnickiej” zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Augustowie. Zadaniem uczestników było wykonanie pacynki, kukiełki lub marionetki.

Czytaj więcej: „Zaczarowany świat Marii Konopnickiej”

Spotkanie ze strażakami - „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Ciągle słychać ich w oddali, gdy wypadek, gdy się pali.
I nie myśląc o tym wcale, pędzą szybko na sygnale.
By ratować ludzkie życie, walcząc też o swe przeżycie.
To Strażacy, każdy powie, że to są bohaterowie!”

 Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu na każdym etapie edukacji dzieci.

Czytaj więcej: Spotkanie ze strażakami - „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Wielkie Sukcesy naszych „małych Germanistów”!!!

Znajomość języka obcego w dzisiejszych czasach to konieczność. W naszej szkole już od klasy pierwszej uczniowie mają możliwość nauki języka niemieckiego, dzięki realizowanej innowacji pedagogicznej- „Bilingwalne nauczanie języka niemieckiego w edukacji wczesnoszkolnej”. Uczniowie uczą się języka angielskiego, tak jak ich rówieśnicy, jednak dodatkowo maja zajęcia z języka niemieckiego, a podczas zajęć z edukacji wczesnoszkolnej, również stosowany jest język niemiecki. Dzieci dwujęzyczne są bardziej otwarte na świat, łatwiej sobie radzą w życiu, szybciej się uczą. Im wcześniej zaczniemy uczyć się języka obcego, tym lepiej. Nauka od wczesnych lat - najlepiej przedszkola lub szkoły podstawowej - ma wpływ na stopień przyswajania, swobodę używania języka oraz wymowę, wpływa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka, zdolność myślenia abstrakcyjnego oraz poszukiwania niestandardowych rozwiązań. Dodatkowo taka nauka odbywa się poprzez zabawę.

Czytaj więcej: Wielkie Sukcesy naszych „małych Germanistów”!!!

   

 


   

 

      
grudzień 2022
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 1923 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów