Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Minęło pół roku w klasie I A

Minęło trochę czasu odkąd poszliśmy do szkoły. Przez te parę miesięcy dużo wydarzyło się w naszej klasie. Naukę rozpoczęło 23 osoby, ale w wyniku różnych sytuacji życiowych do półrocza dotrwało nas 20. Oprócz codziennej nauki literek, cyferek, szlaczków, malunków, piosenek, pląsów, eksperymentów, gimnastyki, itp. mieliśmy też inne atrakcje.

A zaczęło się 1 października Ślubowaniem  Pierwszoklasistów. Na uroczystym apelu przeszliśmy przez Wrota Edukacji, a potem złożyliśmy uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.
Następna atrakcja to wyjazd na wycieczkę do Ełku, z klasą IF. Zwiedziliśmy Muzeum Historyczne, Muzeum Kolejnictwa i  Fabrykę Cukierków.  W tej fabryce  każdy własnoręcznie zrobił swojego lizaka, pasiekę, zagrodę zwierząt i ptaków gospodarczych. Okazało się, że jesteśmy urodzonymi podróżnikami i możemy śmiało wyruszać w dalekie podróże.
W listopadzie hucznie obchodziliśmy Andrzejki razem z klasą IB. Były wróżby, tańce i wspaniała zabawa.
Przyszedł grudzień. Ten przedświąteczny czas upłynął nam na przygotowaniu się do wystawienia Jasełek dla naszych rodzin. W czasie wspólnego wieczoru, po wystawieniu Jasełek, podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy życzenia i wspólnie odśpiewaliśmy najpopularniejsze kolędy.
W styczniu odbyliśmy huczną zabawę karnawałową. Znowu zintegrowaliśmy się z klasą IB. Była niezła zabawa!!!! Zamówiona pizza zginęła szybko w naszych wygłodniałych brzuszkach. Szkoda tylko, że zabawa tak szybko mija.
Ciekawe co przyniesie ze sobą drugie półrocze?????

Elżbieta Piekarska

 

   

 


   

 

      
sierpień 2022
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 764 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów