Szkoła Podstawowa nr 3

im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

Zawody o Puchar Tymbarku

15 kwietnia 2016r., na boiskach Stadionu OSIR przy ul. Mariańskiej 31 w Sokółce, został rozegrany XVI Finał Wojewódzki turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Do turnieju zgłoszonych zostało ponad 320 tysięcy dzieci.  Podlaski finał był największy z dziecięcych rozgrywek piłkarskich w Europie. Podczas 2 dni rozgrywek w akcji uczestniczyło 68 drużyn, czyli największe piłkarskie talenty do lat 8, 10 i 12 wśród dziewcząt i chłopców z województwa podlaskiego. Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 awansowały do finału ogólnopolskiego, który został rozegrany w Warszawie w dniach 30 kwietnia - 2 maja. Natomiast w kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku, swój wielki finał miał właśnie na poziomie wojewódzkim.
W tym wielkim sportowym wydarzeniu uczestniczyli chłopcy i dziewczęta z  klasy IA z naszej szkoły. Mieli oni niepowtarzalną okazję do pierwszego w ich życiu, udziału w tak wielkim sportowym wydarzeniu. Na murawie było różnie. Były upadki i wzloty, radość i łzy, rozgoryczenie i uznanie. Różnego rodzaju emocje przeplatały się ze sobą w bardzo szybkim tempie, tak jak szybko toczy się piłka w grze.  Chłopcy wracali do domu niepocieszeni i z zazdrością w oku bo ukończyli finał z dyplomem za udział. Natomiast dziewczęta zdobyły II miejsce w  województwie w kategorii U-8, a Hania Sokołowska została najlepszą bramkarką w swojej kategorii. Wszyscy otrzymali medale i nagrody, które zabrali wraz ze wspomnieniami ze sobą do domów. Zawodnicy stwierdzili, że muszą więcej trenować, aby w przyszłym roku pokonać rywali. A byli to: Laura Borkowska, Andżelika Dąbrowska, Ola Łaniewska,  Wiktoria Łempio, Hania Sokołowska, Klaudia Tomaszewska, Monika Ćwiklińska (kl.IF), Basia Dybacka (kl.IF), Sandra Sobolewska (kl.IF), Ignaś Bartoszewicz, Marcel Kochanowski, Sebastian Kondracki, Antek Mackiewicz, Mariusz Milanowski, Daniel Naumowicz, Szymon Prawdzik, Patryk Suchodolski, Michał Sudnik, Dawid Szntar.
Zachęcamy wszystkich do spotkania z niezapomnianą przygodą, jaką jest sport i zawody.