Konkurs Szopek ma już 18 lat

W tym roku ulubiony przez uczniów konkurs szopek osiągnął pełnoletność. To już XVIII Miejski Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Pod wieloma względami był wyjątkowy. Rozstrzygnięcie konkursu i wystawa nagrodzonych prac odbyły się  w wyjątkowym miejscu - w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie.

Parafianie uczestniczący we Mszach Św. zainteresowaniem oglądali szopki wykonane przez uczniów i ich rodziców. Do konkursu przystąpiły następujące szkoły augustowskie: Szkoła Podstawowa nr 2,  Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa LET’S TALK, Gimnazjum nr 7, Zespół Szkół Specjalnych, Zespół Szkół Społecznych STO w Augustowie.  W konkursie wzięło udział 91  szopek, wykonanych przez 125 uczniów. Mogliśmy podziwiać coraz to nowsze pomysły  i sposoby wykonania szopek – komisja konkursowa miała bardzo dużo pracy. Nagrody ufundowali: Urząd Miasta Augustowa, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Augustowie, Ks. Proboszcz Wojciech Jabłoński, Kino Iskra,  Księgarnia ATENA, Księgarnia Dom Książki. Serdecznie dziękujemy. Na rozstrzygnięciu konkursu byli obecni: Pan Burmistrz Wojciech Walulik, Pan Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Dariusz Szkiłądź, Ks. Proboszcz Wojciech Jabłoński, Pani Dyrektor Wiesława Chrulska, nauczyciele i wychowawcy, rodzice i uczestnicy konkursu.  Uroczystość uświetnili nasi młodsi koledzy i koleżanki z kl. Ic i kl. IVa pod kierownictwem i opieką pani Iwony Czaja, śpiewając i grając wesołe kolędy.

Nagrody otrzymali:

1. Amelia Giedrojć kl. I SP6
  2. Wiktoria Jarmoszko kl. I c SP3
  3. Zofia Kielich kl. I SP6
  4. Karolina Siemienowicz, Aleksandra Kozłowska, Gabriela Niewińska kl. III c SP3
  5. Szkoła Podstawowa LET’S TALK kl. „0”
  6. Marta Twardowska kl. VI a SP2

7. Marcel Magdziarek kl. I SP6
  8. Bartosz Kuryło kl. VII f SP3
  9. Ewelina Klejps, Maja Wasilewska kl. VI as SP3
  10. Zespół rewalidacyjno – wychowawczy (Studzieniczna)
  11. Rafał Wiszowaty IV b SP2
  12. Julia Sudnik kl. V di SP3
  13. Maria Kotarska kl. IV d SP3
  14. Krysia Rudziewicz, Maja Śniadkowska kl. IV ei SP3
  15. Michał Gąsiewski kl. V c SP3
  16. Natalia Bujnowska kl. IV d SP3
  17. Łukasz Harasim  kl. V SP3
  18. Kinga Kozłowska, Kacper Suchodolski kl. V SP6
  19. Julia Wilczewska, Izabela Chojnowska kl. III gci SP3
  20. Martyna Razmierska, Magdalena Zapolska,  Aleksandra Kazberuk, Klaudia Kurczyńska,  Anna Barcikowska,  Lianna Panosyan Gim nr 7

Serdecznie gratulujemy laureatom, dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby konkurs mógł się odbyć i już dziś zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Renata Drążek i  Jarosław Zyskowski