„Jesteśmy bezpieczni”

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. Na początku każdego roku szkolnego  uczniowie klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą, jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

W ramach edukacji zaprosiliśmy  w październiku  policjantkę - st. sierżant Agatę  Iwanowicz z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo- bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły, a także zagrożenia, z którymi mogą spotkać się mali uczniowie.
  Mieliśmy możliwość obejrzenia krótkiego filmu „Bezpieczne zachowania”. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy.     Uczniowie klas III dodatkowo poznali zasady właściwego zachowania się podczas jazdy rowerem oraz jego obowiązkowego wyposażenie.
  Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczniowie zadawali ciekawe pytania, a funkcjonariuszka  na każde z nich  odpowiadała cierpliwie i z uśmiechem.
  W spotkaniu, które odbyło się dnia 18 października 2022r., w szkolnej świetlicy  uczestniczyły klasy: Ib, Id, Ie oraz IIb, IIIb i IIId. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.
  Serdecznie dziękujemy za  spotkanie i mamy nadzieję, że  przekazane treści na długo zostaną w naszej pamięci.

Ewa Gulan
Sylwia Hanysz-Prawdzik