Wielkie Sukcesy naszych „małych Germanistów”!!!

Znajomość języka obcego w dzisiejszych czasach to konieczność. W naszej szkole już od klasy pierwszej uczniowie mają możliwość nauki języka niemieckiego, dzięki realizowanej innowacji pedagogicznej- „Bilingwalne nauczanie języka niemieckiego w edukacji wczesnoszkolnej”. Uczniowie uczą się języka angielskiego, tak jak ich rówieśnicy, jednak dodatkowo maja zajęcia z języka niemieckiego, a podczas zajęć z edukacji wczesnoszkolnej, również stosowany jest język niemiecki. Dzieci dwujęzyczne są bardziej otwarte na świat, łatwiej sobie radzą w życiu, szybciej się uczą. Im wcześniej zaczniemy uczyć się języka obcego, tym lepiej. Nauka od wczesnych lat - najlepiej przedszkola lub szkoły podstawowej - ma wpływ na stopień przyswajania, swobodę używania języka oraz wymowę, wpływa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka, zdolność myślenia abstrakcyjnego oraz poszukiwania niestandardowych rozwiązań. Dodatkowo taka nauka odbywa się poprzez zabawę.

27 października nasze uczennice z klasy IIIb, które uczą się języka niemieckiego już od klasy pierwszej przystąpiły do konkursu ogólnopolskiego, organizowanego przez Goethe Institut „Könnt ihr mich hören?”. Zadanie konkursowe polegało na zaśpiewaniu i nagraniu filmiku do jednej z wybranych piosenek znanego niemieckiego zespołu „OK.Danke.Tschüss”. Do konkursu z naszej szkoły przystąpiły trzy zespoły. I zespół-solistka: Melania Kaczyńska, która zaśpiewała piosenkę „Handtuch, II zespół- Oliwia Turżonek, Gabriela Kaminiecka, Zuzanna Tyszko, dziewczyny również zaprezentowały się w piosence „Handtuch”, III zespół- Karolina Bondziul i Weronika Baranowska zaśpiewały piosenkę „Zeug”. Wszystkie nagrania wykonaliśmy w naszej szkole, skorzystaliśmy ze stref „Relaksu”. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Braliśmy udział w kategorii 9-11 lat, czyli konkurencją dla nas również byli uczniowie z klas IV i V.

11 listopada otrzymaliśmy wspaniałą nowinę, gdyż nasza uczennica Melania Kaczyńska uzyskała główną nagrodę, a zespól nr II nagrodę specjalną. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy również do obejrzenia naszych nagrań.

Urszula Kuczyńska