Mistrz piosenki

15 marca 2023r. odbyły się szkolne eliminacje do Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Dziecięcej czyli Konkurs „Mistrz piosenki” dla uczniówkl. I-III.  Hasło przewodnie konkursu brzmiało: „Wszystko jest z wody, z wody powstało i z wody się składa. Woda to stan skupienia, jeden z żywiołów, ale to również, strumyki, potoki, rzeki, stawy, morza, oceany i deszcz, ale też łzy. Woda to także jej braki, uczucia z nimi związane (łaknienie, pragnienie)”.

Głównymi celami konkursu było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości artystycznej wśród dzieci, popularyzacja polskich piosenek oraz  wspieranie osób uzdolnionych wokalnie.

Każdy uczestnik zaprezentował piosenkę w języku polskim o tematyce związanej

z hasłem przewodnim z akompaniamentem innej osoby lub z podkładem muzycznym, ewentualnie wykonał ją acapella.

Jury w składzie: p. Marzena Kiewlak i p. Irena Śniadkowska ogłosiło następujących Mistrzów piosenki, którzy reprezentowali naszą szkołę na szczeblu miasta. Byli to:

1. Melania Kaczyńska z kl. III B,

2. Ksawery Jegliński z kl. II E,

3. Szymon Kaczmarek z kl. II D,

4. Natalia Bajkowska z kl. I B.

23 marca odbyły się eliminacje miejskie konkursu i Mistrzami piosenki zostali: Szymon Kaczmarek i Natalia Bajkowska.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Karpińska