Konkurs wokalny „Śpiewać każdy może”

Dnia 14 stycznia 2022r. odbył się w świetlicy konkurs muzyczny „Śpiewać każdy może” . Dzieci śpiewały piosenki o różnorodnej tematyce. Były wśród nich kolędy, pastorałki, piosenki o treści zimowej, dziecięce przeboje muzyczne oraz piosenki w języku angielskim.

W konkursie wzięło udział 19 świetliczaków z klas I- III. Każdy występ miał swój indywidualny, wyjątkowy  charakter.

Jury w składzie:  Ewa Gulan, Małgorzata Marciniewska,  Zofia Elżbieta Walicka i Sylwia Hanysz-Prawdzik  brało pod uwagę dobór piosenki, dykcję i ogólne wrażenie artystyczne.

Chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby śpiewać chociażby dla siebie, w aucie lub pod prysznicem.

W czasie śpiewania ćwiczymy mięśnie płuc, twarzy oraz … mózg, w którym aktywowane są jednocześnie obszary odpowiedzialne za język, synchronizację, emocje czy wyobraźnię.

Śpiewanie daje nam przyjemność, rozluźnia, powoduje, że łatwiej o uśmiech, obniża poziom stresu, czy też wspomaga leczenie depresji. Według badaczy śpiewanie buduje w nas poczucie własnej wartości oraz pomaga wyrażać emocje, a czasem wyrzucać je z siebie.

Śpiewanie też uczy.  Teksty piosenek, język, metafory, rymy, czasem dowcip, czasem jakieś odniesienie, to wszystko zostaje w głowie dzieci i młodych ludzi niejednokrotnie na całe życie.

Zachęcamy więc do wspólnego i indywidualnego śpiewania, nie tylko na konkurs, ale kiedy tylko mamy na to ochotę.

Bo przecież … śpiewać każdy może.

Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

I  miejsce-   Kadaj Zuzanna  z kl. II a

II  miejsce-   Dzienis Aleksander  z kl. I a

III miejsce -  Kotowicz Magda z kl. II a i Rymarczyk Filip z kl. II c.

Wyróżnienia  otrzymali:

Klukowska Justyna z kl. II c,  Dzieniszewska Hanna z kl. Ia , Gąsiorowski Błażej z kl. I a,

Szczecina Gabriela z kl. II c, Chełmińska Zofia z kl. I a oraz  Niedzwiecka Wiktoria z kl. II c.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami  a laureaci otrzymali  dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!!!

Organizatorzy: