Szkolny Konkurs Przyrodniczy „Znam i szanuję przyrodę”.

12.05 2022 r. w  naszej szkole odbył się szkolny konkurs przyrodniczy skierowany do uczniów klas III.  Turniej miał na celu rozbudzenie zainteresowań uczniów światem przyrody oraz uświadomienie uczniom roli środowiska w  życiu człowieka i odpowiedzialności za jego ochronę.

W  konkursie wzięło udział pięć klas trzecich. Każdą klasę reprezentowała drużyna składającą się z dwóch osób. Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiedzę przyrodniczo-ekologiczną.

Poczynania dzieci oceniała Komisja w składzie:
p. Alicja Kulik

P. Ewa Szyper

Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w rozwiązywaniu zadań. Po podliczeniu punktów Komisja przyznała :

I miejsce klasie III A – 19,5 pkt.- Lilianna Ramel, Aleksandra Ćwiklicz
I miejsce klasie III Ei – 19,5pkt.-  Miłosz Mysłek, Bartosz Mikołajczyk

II miejsce klasie III C – 18,5 pkt.- Natalia Chilicka, Zofia Augustyniak

Wszystkie dzieci dostały nagrody rzeczowe  i pamiątkowe dyplomy.

19 maja 2022r. nasi uczniowie brali udział w XXI edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych, który odbywał się w ZS-P nr 4,  pod hasłem :

„Świat pełen dziwów, wszystko poznania warte,

Pamiętaj w swym środowisku miej serce i oczy otwarte.”

W drodze eliminacji szkolnych naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny dwuosobowe w składzie Ola Ćwiklicz i Lila Ramel z klasy III A oraz Bartosz Mikołajczyk i Miłosz Mysłek z klasy III Ei.

Celem konkursu powiatowego było uświadomienie uczniom roli środowiska w życiu człowieka i odpowiedzialności za jego ochronę, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, propagowanie treści ekologicznych oraz zintegrowanie uczniów z innych szkół.

Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze w zmaganiach konkursowych, ponieważ na dziesięć drużyn dwuosobowych dziewczęta zajęły trzecie miejsce a chłopcy czwarte.

Gratulujemy wysokiej lokaty i szerokiej wiedzy przyrodniczo- ekologicznej.

Organizatorzy:

Barbara Tomczuk-Pugacz, Elżbieta Piekarska, Ewa Szyper