Z życia świetlicy

Świetlica to miejsce spotkań  przed i po zajęciach lekcyjnych uczniów ze wszystkich klas I-III  i nie tylko. Nie ma tu czasu na nudę.
   W świetlicy można  odpocząć, odrobić pracę domową, posłuchać muzyki, wspólnie zjeść  obiad w szkolnej stołówce. Prowadzone są tu różne formy działalności: gry i zabawy, zajęcia plastyczne, ruchowe, czytelnicze. Dodatkowo można odpocząć w strefie relaksu oraz obejrzeć  ciekawe filmy edukacyjne lub bajki.

Dużym uznaniem wśród świetliczków cieszą się zajęcia plastyczne. Różnorodna tematyka i techniki są inspiracją do wykonywania ciekawych, niepowtarzalnych prac. Również inwencja twórcza młodych artystów jest nieograniczona.
   Wystawę ich prac można obejrzeć na korytarzu  przy szkolnej świetlicy.
   Oglądają ją z zainteresowaniem: rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły.
   Wystawy odbywają  się  cyklicznie i organizowane są przez  wychowawców świetlicy.

Ewa Gulan
Sylwia Hanysz-Prawdzik