Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Spotkanie uczniów klas 8 z dyrektorami szkół średnich

„Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować”.

Konfucjusz

Co roku ósmoklasiści stają przed jednym z trudniejszych wyborów związanych ze swoją przyszłością – wyborem wymarzonej szkoły. Rynek edukacyjny oferuje nowe klasy, rozszerzenia czy zawody. Aby dobrze wybrać należy z jednej strony ocenić własne zasoby, możliwości i predyspozycje, a z drugiej uwzględnić to, co obecnie dzieje się na rynku edukacji i pracy.

Obecna sytuacja nie sprzyja w podejmowaniu  trudnych decyzji. Dlatego bardzo ważne jest aby uczeń kończący naukę w szkole podstawowej był wyposażony w wiadomości i umiejętności pomocne w podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej, a w przyszłości satysfakcjonującej i ciekawej pracy zgodnej z własnymi umiejętnościami, kompetencjami i zainteresowaniami. Zajęcia z doradztwa zawodowego mają pomagać i inspirować uczniów w tym zakresie. Stąd też, cyklicznie, ósmoklasiści mają możliwość wzięcia udziału w spotkaniach z przedstawicielami różnych grup zawodowych, w tym roku szkolnym również w projekcie „Blue Generation”.

 Na przełomie marca i kwietnia, w naszej szkole odbyły się spotkania informacyjne z dyrektorami/ przedstawicielami szkół średnich:

- I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza,

- II Liceum im. Polonii i Polaków na Świecie,

- Augustowskiego Centrum Edukacyjnego,

- Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Ignacego Prądzyńskiego,

- Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica z Sejnach.

Nasi uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną poszczególnych placówek, zasadami rekrutacji oraz nowymi kierunkami kształcenia. Mieli możliwość bezpośrednich rozmów  z dyrektorami i uczniami szkół ponadpodstawowych.

Wszystkie szkoły średnie oferują kierunki zgodne z zainteresowaniami uczniów i przygotowują młodych ludzi do wykonywania zawodów poszukiwanych na rynku pracy. Przekazane ósmoklasistom informacje, ulotki i informatory z pewnością ułatwią wybór odpowiedniej dla nich szkoły średniej.

Dziękujemy bardzo przedstawicielom grup zawodowych jak również dyrektorom szkół ponadpodstawowych.

A Wam Kochani Ósmoklasiści, życzymy powodzenia! 

Doradca zawodowy

Urszula Kuczyńska

 

 

   

 


   

 

      
grudzień 2022
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 1980 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów