Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

„AKTYWIŚCI I AKTYWISTKI” SPOTKANIA Z MŁODZIEŻĄ NIEMIECKOJĘZYCZNĄ W NASZEJ SZKOLE

Nauka nowego języka to nie tylko nauka innych słów określających te same rzeczy, to nowy sposób myślenia o różnych sprawach.”

 Flora Lewis

 Nasza szkoła już od kilku lat jest objęta programem Instytutu Goethego Deutsch +. W ramach tego programu niemiecki instytut wspiera naukę języka niemieckiego u naszych najmłodszych „germanistów”.

 

Wspólnie przeprowadzamy różne przedsięwzięcia. Dziś klasa IIb, która od roku 2020 objęta jest innowacją pedagogiczną („Deutsch ist mein neues Hobby”- bilingwalne nauczanie języka niemieckiego w edukacji wczesnoszkolnej) wzięła udział w projekcie „Aktywiści i Aktywistki- spotkania z młodzieżą niemieckojęzyczną”. O godzinie 8.00 spotkaliśmy się z Bodil Jessen z Halle. Halle jest to miejscowość  leżąca w samym centrum Niemiec. Bodil jest niemiecką „Aktywistką”. Kim są „Aktywiści”?- są to młode osoby pochodzące z Niemiec, które prezentują uczniom niemiecką kulturę w formie warsztatów przeprowadzanych w szkołach. „Aktywiści” są żywym i najbardziej bliskim życiu przykładem niemieckiej młodzieży i w formie prezentacji i interaktywnej zabawy opowiadają o swoim życiu i najbardziej aktualnym obrazie Niemiec. Warsztaty odbyły się poprze platformę Zoom. Klasa IIb miała okazję uczestniczenia w bardzo nietypowej lekcji języka niemieckiego, jak również miała możliwość sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności w języku niemieckim. Uczniowie byli zaskoczeni, ponieważ Bodil mówiła wyłącznie w języku niemieckim. „Aktywistka” rozmawiała z naszymi małymi „germanistami” o ich ulubionych potrawach oraz o tym, jakie potrawy  preferują najbardziej młodzi Niemcy. Mimo niewielkiej tremy, wszystkim uczniom udało się przeprowadzić krótką rozmowę z młodą studentką. Razem podjęli również zadania interaktywne mówiące o ich Lieblingsessen. Wszystkie zadania wykonali na 6+! Bodil była zaskoczona ich umiejętnościami, co nas bardzo cieszy. Warsztaty trwały pełną godzinę zegarową, jednak nasi uczniowie nie czuli zmęczenia po tych zajęciach. Podczas spotkania panowała miła i przyjazna atmosfera, widać było zaciekawienie jak też zadowolenie, gdyż nasi uczniowie rozumieli wszystko to, co do nich mówiła Bodil. Taka nauka to przyjemność! Na koniec zajęć wszyscy zgodnie stwierdzili, że była to „super” lekcja! Dziękujemy Goethe Institut w Warszawie za wspaniałą współpracę. A Wam mali „germaniści”, życzymy dalszych sukcesów.

DANKE SCHÖN!

Urszula Kuczyńska

 

   

 


   
      
czerwiec 2024
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów