Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Filtr
 • Bożonarodzeniowe inspiracje po angielsku

  Tegoroczny konkurs „Bożonarodzeniowe inspiracje po angielsku” odbył się w formie zdalnej. Wzięło w nim udział 11 uczniów klas V i VI. Wszystkie prace nawiązywały do obchodu tego święta w krajach anglojęzycznych. Cieszy nas pomysłowość i kreatywność wszystkich uczestników konkursu.

 • Codzienne pomaganie...

  Stan epidemii spowodował, że musimy siedzieć w domu. Uczymy się zdalnie. Są jednak takie sytuacje, że wyjść trzeba. Świat czterech ścian to za mało dla ludzi, a co dopiero dla zwierząt. Wolontariusze Szkolnego Ruchu Czystych Serc nie zapomnieli o swoich podopiecznych. Psy z przytuliska "Kudłacz” codziennie potrzebują spaceru.

 • Świąteczne pomaganie...

  Szkolny Ruch Czystych Serc pomimo zdalnej edukacji, zachowuje aktywność. Dzięki wsparciu sponsorów udało nam się zorganizować dwie akcje: „Gwiazdka dla Dziecka” i „Paczka dla Dzieciaczka” oraz włączyć się w akcję „Kiermasz Charytatywny – dla dzieci ze Stowarzyszenia Razem Osiągniemy Cel” oraz w „Sofiyjkowy expres świąteczny” –ogólnopolską akcję na rzecz chorej dziewczynki na SMA.

 • Oj działo się w grudniu, działo...

  Grudzień to bardzo piękny a jednocześnie bardzo pracowity czas w klasach integracyjnych. Już od 1 grudnia uczniowie klas 4ei i 6ei rozpoczęli ćwiczenia systematyczności, które polegały na otwieraniu interaktywnego kalendarza adwentowego. Nauka przez zabawę, uczenie wytrwałości, pomocy rodzicom w podstawowych domowych zajęciach jest super frajdą dla dzieciaków.

 • Program „Przyjaciele Zippiego”

  Przez 24 tygodnie klasa II „b” realizowała program profilaktyczny „Przyjaciele Zippiego”. Podczas zajęć dzieci doskonaliły umiejętności radzenia sobie z kłopotami i trudnymi sytuacjami w codziennym życiu, uczyły się konstruktywnego rozwiązywania problemów i sposobów pokonywania stresu.

 • Konkurs plastyczny „Znam patrona naszej szkoły”

  W październiku 2020 roku odbył się szkolny konkurs plastyczny „Znam patrona naszej szkoły”. Celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie uczniom wiedzy o 1 Pułku Ułanów Krechowieckich – patronie naszej szkoły, rozwijanie kreatywności i inwencji twórczej oraz  zaprezentowanie różnych technik plastycznych.

 • Mili goście klas ósmych na platformie Google for Education

  W obecnych czasach świat w jakim dorastają młodzi ludzie zmienia się i przekształca niezwykle szybko. Duża dynamika zmian oraz natłok informacji wymaga od młodych ludzi podjęcia długofalowych planów oraz precyzyjnego projektowania własnej przyszłości. Uczniowie tworząc projekt własnej przyszłości i planów nauki, a później kariery zawodowej mają trudne zadanie, ponieważ muszą być świadomi ciągłych zmian i niejednokrotnie muszą te plany korygować i zmieniać.

 • Konkurs „Śpiewamy niemieckie kolędy”

  W tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Goethe Institut w Warszawie w ramach programu Deutsch Plus „Śpiewamy niemieckie kolędy”. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się pod koniec grudnia, ale już dzisiaj chcemy zaprezentować prace konkursowe naszych uczniów. Zachęcamy serdecznie do oglądnięcia!

 • Ortograficzne sukcesy trzecioklasistów

  11 grudnia 2020r.  w Szkole Podstawowej nr 2 w Augustowie odbył się Miejski Konkurs Ortograficzny. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich augustowskich szkół. Ortograficzne zmagania trzecioklasistów są wydarzeniem cyklicznym i mają wieloletnią tradycję .W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Kamil Szleszyński z klasy IIIa ,Aleksandra Piekarska z klasy IIIb, Lena Juchniewicz z klasy IIIc i Sebastian Wielgat z klasy IIId. Musieli oni, tak jak pozostali uczestnicy, napisać pełen trudności ortograficznych i pułapek interpunkcyjnych tekst dyktanda pt. „ W Augustowie”.

   
© ZSS Augustów