Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Filtr
 • W oczekiwaniu…

  Nauczyciele już nie mogą się doczekać aż do szkoły wrócą uczniowie klas 4- 8. Stęsknieni, razem z panami konserwatorami zabijają czas przygotowaniami do… No właśnie, czeka Was niespodzianka!

 • Projekt edukacyjny "Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy"

  Nasza szkoła we współpracy z Politechniką Warszawską - Wydziałem Matematyki i Nauk Informatycznych, przystąpiła do  projektu edukacyjnego “Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy”. W projekcie biorą udział dwie klasy czwarte 4b i 4d. Projekt ten polega na pracy uczniów z wykorzystaniem innowacyjnej platformy wspomagającej ucznia podczas rozwiązywania zadań matematycznych online.

 • Sukces naszej uczennicy w konkursie „Śpiewamy niemieckie kolędy”

  Miło nam poinformować, że uczennica klasy IVb Antonina Anna Karwowska  została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „Śpiewamy niemieckie kolędy” organizowanego przez Goethe Institut w Warszawie. Tosia przez trzy lata brała udział w innowacji pedagogicznej „Deutsch kein Problem”/ bilingwalne nauczanie języka niemieckiego w edukacji wczesnoszkolnej. Obecnie w klasie czwartej kontynuuje naukę języka niemieckiego. Jej trud i zaangażowanie zostały wynagrodzone. W konkursie zostało wyróżnionych 25 kolęd z ponad 200 szkół w Polsce.

 • Nagrodzeni w XXI Miejskim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych ph. „[…] Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J 6,32) pod patronatem Burmistrza Miasta Augustowa

  02.02.2021r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Augustowie nastąpiło  rozdanie nagród laureatom XXI Miejskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs ma zawsze na celu podtrzymywanie tradycji chrześcijańskich okresu bożonarodzeniowego, budzenie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży, promowanie sztuki sakralnej oraz kształtowania postaw twórczych i kreatywności młodego pokolenia.

 • Śnieżny Challenge

  Zima w tym roku nareszcie dopisała! Sypnęło śniegiem i powiało mroźnym powietrzem. Pomimo pandemii uczniowie klas IV -VIII przebywający na zdalnym nauczaniu wzięli udział w wyzwaniu, do którego zaprosiły ich wf -istki naszej szkoły. Challenge polegał na wykonaniu aktywności ruchowej na śniegu i przesłaniu z niej zdjęcia.

 • Światowy Dzień Kota

  Koty domowe towarzyszą człowiekowi od kilku tysięcy lat. Wciąż trochę dzikie, niezależne, ale również przyjacielskie, milusińskie. Chronią przed szkodnikami, a jednocześnie współtworzą domową atmosferę. W lutym obchodzimy Światowy Dzień Kota, aby pokazać, że są ważne dla człowieka.

 • CYBORGIM-III - zaawansowane technologie nie są nam obce

  Od ośmiu lat w naszej szkole działa klub technologiczny. Co roku zapraszamy w jego szeregi  każdego, kto lubi zabawę w „nowe technologie”. Wiek nie jest ważny, liczy się pasja. Na  spotkaniach zajmujemy się elektroniką, mechaniką i programowaniem, czyli „nowoczesnym majsterkowaniem”.

 • ZESPÓŁ MUZYCZNY - co nam w duszy gra

  Od wielu lat w naszej szkole funkcjonuje zespół muzyczny. Do wspólnego muzykowania zapraszamy każdego, kto lubi śpiewać albo potrafi grać na jakimś instrumencie.

 • Mikołajkowe Zawody Sportowe dla Trzecioklasistów

  Tuż przed feriami zimowymi w naszej szkole odbyły się Mikołajkowe Zawody Sportowe dla Trzecioklasistów. Wzięły w nich udział reprezentacje wszystkich klas trzecich.

 • Słodkie bufety w „Trójce”

  W ostatnim tygodniu w naszej szkole zostały zorganizowane dwa słodkie bufety. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy kupując słodkości wspierali dwa szlachetne cele.

 • Szaleństwo „fryzur”

  Uwaga! Szalejemy!

  Po raz kolejny odbył się w naszej szkole Dzień Szalonej Fryzury. Wielu uczniów mogło się pochwalić  oryginalnymi, ładnymi, kolorowymi fryzurami. Uczniowie, którzy przyszli do szkoły pięknie uczesani, zdobyli dodatkowe punkty dla klasy w ramach akcji „ Klasa z klasą”. 

 • "Bez miłości jak bez słońca – przeżyć trudno." – Walentynki 2019

  Po dniu "Szalonej Fryzury", kiedy to uczniowie puścili wodze fantazji i wyczesali fantazyjne fryzury, który odbył się w naszej szkole jeszcze przed feriami 15.01.2019r. przyszedł czas na Walentynki. Dnia 14.02.2019r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zakochanych.

 • Klasy sportowe na nartach

  8 lutego 40 uczniów z klas sportowych 5 as, 7 as i 8 cs wraz z opiekunami: p. Rafałem Jeruciem, Izabelą Chabasińską i Tomaszem Kuźmickim, uczestniczyło w rekreacyjnym wyjeździe na narty do Szelmentu – pięknego kompleksu sportowego na Suwalszczyźnie. Wielu uczniów zobaczyło te bajkowe krajobrazy 60 km od Augustowa po raz pierwszy.

 • Kolęda w naszej szkole

  17 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyła się coroczna wizyta duszpasterska, czyli świąteczne spotkanie kapłana ze społecznością szkolną. Uroczystość rozpoczął zespół p. Janusza Cichora, który zagrał i zaśpiewał kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

 • Spotkanie autorskie

  17 luty to Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji  bibliotekarze zorganizowali spotkanie autorskie z poetką, regionalistką, autorką książek dla dzieci panią Józefą Drozdowską. W spotkaniu uczestniczyły klasy IIIF, VC. Pani Józia opowiadała o historii kota, trybie życia dzikich kotów, rasach, zwyczajach, pielęgnacji i żywieniu.

  Koty towarzyszą nam od tysięcy lat. W starożytnym Egipcie były one czczone i traktowane jako uosobienie mądrości, płodności i radości. W Rzymie koty pracowały chroniąc zasoby człowieka przed gryzoniami. Natomiast w okresie średniowiecza koty uważano  za narzędzie diabła i palono na stosach. Obecnie koty są towarzyszem człowieka.

 • Szkoła Podstawowa nr 3 organizuje nabór

  Szkoła Podstawowa nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie organizuje nabór do:

  klas pierwszych szkoły podstawowej:

  1. Ia- klasa ogólna z dodatkowymi pozalekcyjnymi zajęciami sportowymi (od 4 klasy klasa sportowa; dyscypliny: piłka siatkowa i pływanie);
  2. Ib- klasa ogólna z dodatkowymi pozalekcyjnymi zajęciami z języka angielskiego;
  3. Ic- klasa ogólna z dodatkowymi pozalekcyjnymi zajęciami  artystycznymi;
  4. Id- klasa ogólna z dodatkowymi pozalekcyjnymi zajęciami z informatyki (w tym robotyka i programowanie);
  5. Iei- klasa integracyjna z dodatkowymi pozalekcyjnymi zajęciami muzyczno- teatralnymi.

  klas sportowych

  1. klasa czwarta sportowa o specjalności pływanie oraz piłka siatkowa chłopców;
  2. klasa 7 sportowa o specjalności lekka atletyka dziewcząt, piłka nożna chłopców.
 • Walentynkowe zapusty w „Trójce”

  13 lutego w naszej szkole odbyły się dwie imprezy, połączyliśmy walentynki i zapusty.

  W ramach obchodów walentynek działała poczta walentynkowa. Każdy mógł przesłać swojej sympatii pocztówkę z życzeniami z okazji święta zakochanych.
  Uczniowie całej szkoły wzięli też udział w akcji „ Klasa z klasą”. Kolejne zadanie polegało na tym, aby każdy uczeń w tym dniu przyszedł do szkoły ubrany na czerwono.

 • Kolęda w szkole 2018

  Czas po Świętach Bożego Narodzenia w naszej polskiej tradycji to czas spotkań rodzin z duszpasterzem tzw. kolęda. Ponieważ w szkole spędzamy sporo godzin możemy śmiało stwierdzić, że szkoła to wielka rodzina. Dlatego też 18 stycznia 2018r. przyjęliśmy w naszej społeczności szkolnej Ks. Proboszcza Wojciech Jabłońskiego, który odwiedził nas z wizytą duszpasterską.

 • Konkurs Szopek ma już 18 lat

  W tym roku ulubiony przez uczniów konkurs szopek osiągnął pełnoletność. To już XVIII Miejski Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Pod wieloma względami był wyjątkowy. Rozstrzygnięcie konkursu i wystawa nagrodzonych prac odbyły się  w wyjątkowym miejscu - w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie.

 • Deutsch macht Spaß

  5 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs „ Deutsch macht Spaß”, skierowany był on do uczniów objętych innowacją pedagogiczną z języka niemieckiego w klasach IV-VI. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test, który sprawdzał ich wiedzę ( zagadnienia obejmowały umiejętności i  wiadomości, które posiedli od klasy III, IV i V).

 • „Jesteś tym co jesz- żyj zdrowo i kolorowo”

  Współczesny świat niestety nie proponuje nam zdrowego trybu życia. Od najmłodszych lat mamy już styczność z produktami, które nie zawsze są zdrowe. Nasze środowisko naturalne obecnie jest zanieczyszczone co spowodowało, iż nasza żywność jest często niezdrowa, sztucznie modyfikowana, zawiera dużo trujących składników chemicznych np. konserwantów, polepszaczy.

 • „Magiczny dywan” - interaktywna podłoga

   Po feriach na uczniów klas I – III szkoły podstawowej czekała niespodzianka – nowoczesna forma zabawy, która w „magiczny” sposób łączy ruch z wyświetlanym na podłodze obrazem. Tak, to interaktywna podłoga FunFloor, o powierzchni 10 m2 , która zawiera atrakcyjne gry i zabawy dla dzieci.

 • Powiatowy konkurs w bibliotece

  W dniu 21.02.2017r. w czytelni szkolnej miała miejsce uroczystość podsumowania Powiatowego Konkursu na komiks zainspirowany książką W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

 • Walentynki 2017

  Samorząd Uczniowski po raz kolejny wyznaczył zadania dla uczniów w ramach konkursu „Klasa z klasą”. Były one związane z Walentynkami.

 • Mistrzostwa Grupy Północnej w Pływaniu

  11 lutego 2017 r. na augustowskiej pływalni rozegrane zostały Mistrzostwa Grupy Północnej w Pływaniu. W zawodach wzięło udział 10 drużyn dziewcząt i 7 drużyn chłopców  reprezentujących szkoły z Suwałk, Sokółki i Augustowa. Dzieci rywalizowały w sztafetach 8 x 25 stylem dowolnym oraz indywidualnie 50 m wybranym stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym.

 • Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce klas piątych

  W piątek przed feriami w naszej szkole piątoklasiści rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych. W tym roku szkolnym to drugie zawody w tej dyscyplinie, po zmaganiach czwartoklasistów. Do zawodów zgłosiły się 8 osobowe drużyny ze wszystkich naszych klas. W skład każdej drużyny wchodziły 4 dziewczęta i 4 chłopców.

 • Igrzyska Wojewódzkie w Biegach Narciarskich Dziewcząt

  W ostatni wtorek przed feriami w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Biegach Narciarskich.

 • Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu klas szóstych

  W środę przed feriami na miejskiej pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie pływacy z naszej szkoły rywalizowali w czterech stylach pływackich o tytuł najlepszego pływaka. Startowali uczniowie z klasy VI sportowej o profilu pływackim oraz sympatycy pływania z innych klas VI.

 • Ferie zimowe bezpieczne, zdrowe i sportowe

  Od  23.01.2017 r. do 3.02.2017 r. w Zespole Szkół Samorządowych odbyły się półkolonie zimowe pod hasłem „Ferie zimowe bezpieczne, zdrowe i sportowe”. Uczestnikami zajęć byli uczniowie owej placówki.

 • Kolęda w szkole

  20 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie odbyła się coroczna wizyta duszpasterska, czyli świąteczne spotkanie kapłana ze społecznością szkolną.

 • Stypendia

  20 stycznia 2017r. wręczyliśmy stypendia motywacyjne dyrektora szkoły za wyniki w nauce i sporcie.  Uroczystość wręczenia nagród uświetnili: Pan Wojciech Walulik- Burmistrz Miasta Augustowa, Pan Dariusz Szkiłądź- Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Augustowie, Ks. Proboszcz Wojciech Jabłoński oraz rodzice nagrodzonych uczniów.

 • Kabaret „Randka w ciemno”

  Święto zakochanych to doskonała okazja na zorganizowanie wielu tematycznych atrakcji. Poczta walentynkowa, specjalne audycje w szkolnym radiowęźle to coś, co uczniowie naprawdę uwielbiają.Walentynki stały się  doskonałą  okazją,  do tego, aby w szkole zorganizować kabaretowe show.

 • Udany wypad na narty

  Piątek przed feriami okazał się bardzo dobrym dniem, aby wyjechać na narty. Na wspólny wypad wybrały się klasy IGa, IGci, IIGci oraz Vbi. Pogoda nam dopisała: mnóstwo śniegu i siarczysty mróz. Po przyjeździe na miejsce wyposażono nas w odpowiedni sprzęt do zjeżdżania i wysłano na „oślą górkę”. Co tam się nie działo!

 • „Ferie z nami- nuda za drzwiami”

  1 lutego 2016 r. w Zespole Szkół Samorządowych dzięki Pani Annie Wnukowskiej, Urzędowi Miasta w Augustowie oraz Towarzystwu Młodego Krechowiaka rozpoczęły się półkolonie zimowe, w których wzięło udział 44 uczniów z naszej szkoły. W trzech grupach znalazły się dzieciaki z klas II- IV SP.

 • Minęło pół roku w klasie I A

  Minęło trochę czasu odkąd poszliśmy do szkoły. Przez te parę miesięcy dużo wydarzyło się w naszej klasie. Naukę rozpoczęło 23 osoby, ale w wyniku różnych sytuacji życiowych do półrocza dotrwało nas 20. Oprócz codziennej nauki literek, cyferek, szlaczków, malunków, piosenek, pląsów, eksperymentów, gimnastyki, itp. mieliśmy też inne atrakcje.

 • Inscenizacja wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima w czytelni szkolnej

  W styczniu w czytelni szkolnej z okazji Pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych, dzieci mogły poznać mistrzowski warsztat literacki jednego z najpopularniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego Juliana Tuwima - utalentowanego klasyka, polskiej literatury dziecięcej.

 • Spotkania ze Scratchem.

  Uczniowie klas młodszych z Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie pod okiem nauczyciela bibliotekarza Małgorzaty Sawickiej od września 2015 uczestniczą w projekcie edukacyjnym Mistrzowie Kodowania. Ma on na celu upowszechnienie nauki programowania  w polskich szkołach.

 • Szkolna akcja charytatywna „Mikołaje są wśród nas”

  Szkolna akcja charytatywna „Mikołaje są wśród nas” stała się już tradycją, ponieważ w naszej szkole odbywa się cyklicznie w okresie bożonarodzeniowym od 2005r.
  W grudniu 2015r., już po raz dziesiąty uczniowie kl. I-III czynnie włączyli się w działalność charytatywną, która miała wspomóc najuboższych uczniów z naszej szkoły.

 • „Trójka po raz czwarty w finale"

  Siatkarze Gimnazjum nr 3 w Augustowie po raz czwarty awansowali do finału województwa podlaskiego w piłce siatkowej.

 • KOSZYKARKI Z GIM 3 NAJLEPSZE

  Dnia 15.02.2015r. w  Szkole Podstawowej nr 4 odbyły się gimnazjalne mistrzostwa Powiatu Augustowskiego w piłce koszykowej dziewcząt.

 • Wizyta Duszpasterska

  ,,Kolęda płynie z wysokości, kolęda płynie. Śpiewa na całego z wysokości, śpiewa na całego. I uczy miłości".

  Słowami współczesnej kolędy rozpoczęliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską w naszej szkole.             

 • Opłatek Samorządowców w „Trójce”

  14 stycznia 2015r. w środę nasza szkoła miała zaszczyt gościć w swoich progach samorządowców i kierownictwo różnego szczebla instytucji miasta i powiatu.

 • IV Szkolny Konkurs Oratorski już za nami

  Sztuka publicznego wygłaszania myśli nie należy do najłatwiejszych. Przekonujemy się o tym już od najmłodszych lat, gdy na lekcjach polskiego wygłaszamy z pamięci wiersze lub fragmenty prozy. Umiejętności oratorskie mogą przydać się również w dorosłym życiu, na przykład podczas rozmów kwalifikacyjnych.

 • Już IX z kolei…

   W dniu 15 lutego 2014r. w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie, odbył się już dziewiąty z kolei konkurs o życiu i działalności Ks. Prałata Czesława Jakuba  Domela.  Wzięło w nim udział pięćdziesięciu sześciu uczniów klas IV-VI  szkoły podstawowej oraz dwudziestu uczniów klas I-III gimnazjum. Test wiedzy posiadał wiele zadań. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w X  rocznicę pogrzebu ks. Domela  tzn. 19 lutego bieżącego roku, o godzinie 1630 w świetlicy szkolnej. Prowadzącymi były uczennice kl. VI a: Natalia Milewska i Izabela Zedelo.

 • Spotkanie autorskie

  17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Święto to obchodzone jest we Włoszech (od 1990) i Polsce (od 2006). Ma na celu niesienia pomocy bezdomnym kotom i uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los, podkreśla znaczenie kotów w życiu człowieka.

  Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z poetką, regionalistką, autorką książek dla dzieci, bibliotekarką panią Józefą Drozdowską. 

 • Nareszcie na swoim!

  Samorząd Uczniowski ZSS ma wreszcie swoje gniazdko!

  Od 14 lutego br. urzędujemy w dawnym szkolnym archiwum, które niemal jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przekształciło się w przytulny kącik. Będą się tam odbywały spotkania Zarządu SU, dyskusje i ,,tajne" narady uczniów, rozwijające samorządność, odpowiedzialność i działalność uczniowską.

 • Każdemu wolno kochać…

  Zaczerwienione policzki, ściśnięte gardło, motyle w brzuchu… Któż by nie znał tego uczucia? I ten jedyny dzień w roku, w którym anonimowo lub całkiem jawnie można o tym powiedzieć… Święty Walenty, patron zakochanych, zapewne czuwa tego dnia szczególnie uważnie…

 • TURNIEJ KLAS I GM W PIŁKĘ RĘCZNĄ

  W dniu 17.01. 2014 r. odbył się w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie turniej klas I GM w piłkę ręczną. W zawodach wzięły udział 7 osobowe  reprezentacje wszystkich klas I GM w kategorii chłopców oraz reprezentacja dziewcząt klasy I Gbs. Pierwszy mecz rozegrały dziewczęta z klasy I Gbs z chłopcami z I Gci. Mecz zakończył się wynikiem 3:4. Drugi mecz pomiędzy chłopcami z klas IGa i I GBs zakończył się wynikiem 0:9. Do finału awansowały I Gbs i I Gci. W wyniku rozgrywek zwyciężyła w kategorii chłopców klasa I Gbs z wynikiem 4:1, 2 miejsce zajęła klasa I Gc integracyjna, 3 miejsce przypadło w udziale drużynie dziewcząt klasy I Gbs.  IV miejsce zajęła klasa I Ga. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy ufundowane przez organizatorów.

   

 


   

 

      
czerwiec 2021
pwścpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 693 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów